بازار کار رشته های تجربی

بازار کار رشته های تجربی چگونه است؟

کنکور تجربی و قبولی در آن به دلیل بازار کار رشته های تجربی بسیار پر طرفدار است. از بین گرایش های مختلف این شاخه تعداد ثبت نام کننده بیشتری دارد.

معمولا داوطلبان کنکور تجربی با رویای پزشکی و قبولی در رشته ها درآمد زایی این رشته را انتخاب می کند. آینده شغلی رشته تاثیر به سزایی بر تحصیل در آن دارد.

از  انجایی که تعداد این گرایش ها بسیار کم است برای تحصیل در آنها باید رتبه خوبی کسب کرد. با وجود تمامی سختی ها در قبولی این رشته خیلی ازداوطلبان رغبت خود را از دست نمی دهد و هر ساله در این آزمون قشر زیادی از دانش آموزان ثبت نام می کنند. در این نوشته کوتاه با ما همراه شوید تا به شما نکاتی را در زمینه بازار کار رشته های تجربی ارائه نماییم.

*****برای دریافت مشاوره کنکور تجربی کلیک کنید*****

اهمیت توجه به بازار کار در انتخاب رشته دانشگاهی

بسیاری از داوطلبان بدون توجه به بازار کار و توجه به آینده شغلی رشته اقدام به انتخاب رشته و تحصیل در آن می کنند. این دواطلبان بدون داشتن یک هدف شغلی در آینده هنگام فارغ التحصیلی با واقعیت بازار کار رشته خود رو به رو خواهند شد. که متاسفانه دیگر دیر شده است.

در این زمان است که دیگر 4 سال از عمر خود را صرف رشته ای کرده اند که برای آینده کاری آنها هیچ نفعی ندارد.

اهمیت توجه به بازار کار در انتخاب رشته دانشگاهی

اگر اکنون شما یکی از کسانی هستید که به این مسله مهم توجه نکرده اید اصلا دیر نشده است. می توانید همین حالا اقدام کنید و قبل از این که دچار نا امیدی شوید برای این مسله اقدامی نمایید. اگر هم که از آن دست افرادی هستید که هنوز برای انتخاب رشته اقدامی نکرده اید و قرار است برنامه ریزی برای تحصیل و قبولی در رشته ای مشخص داشته باشید پیشنهاد ما به شما مراجعه به مشاور و آگاهی از بازار کار رشته تجربی است.

 

پر متقاضی ترین رشته های دانشگاهی

در میان رشته های مختلفی تجربی رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی، علوم آزمایشکاهی، اتاق عمل از پرمتقاضی ترین ها در بین داوطلبان محسوب می شوند. در کنار این نوع رشته ها  رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی هم جزو پر طرفدارترین ها و درآمد ساز ترین ها محسوب می شود.

تا جاییکه میتوان گفت که بازار کار این رشته ها تا حد زیادی تضمین شده است. پس اگر می خواهید در رشته ای موفق شوید باید بازار کار انها را به خوبی بسنجید. به خاطر داشته باشید قبل از انتخاب رشته حتما با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید. از میان آن ها می توان سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را جزو پرچمداران گروه آزمایشی تجربی به حساب آورد.

*****برای دریافت برنامه ریزی کنکور تجربی کلیک کنید*****

توانایی های لازم برای تحصیل در رشته تجربی

رشته های تجربی از جمله رشته هایی است که باید در آن  تلاش زیادی به خرج داد تا موفق عمل کرد. توجه به توانمندی لازم در ادامه تحصیل این گرایش میتواند یک مسله مهم باشد. چرا که دروس این گرایش دارای سختی های خاص خود می باشد. در کنار داشتن توانمندی لازم برای درک دروس این گرایش  داوطلب باید علاقه لازمه را این رشته داشته باشد.

اگر علاقه نباشد روحیه لازم برای تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی، که اهمیت زیادی دارد از بین می رود. صبر، علاقه به دروسی مانند زیست و شیمی، روحیه جستجوگری و … همگی از مباحثی هستند که باید به هنگام انتخاب هر کدام از رشته های تجربی در نظر بگیرید.

طبقه بندی اصلی گرایش های تجربی

گروه اول

شامل رشته‌های چون پزشکی، دندان پزشکی، بیوتکنولوژی، دامپزشکی، اتاق عمل، بینایی سنجی، کار درمانی، مامایی و… است.

گروه دوم

رشته‌هایی مثل داروسازی، شیمی، بهداشت، مهندسی بهداشت و… را شامل می شود.

گروه سوم

دو رشته‌ی زمین شناسی و اقیانوس شناسی را در بر می گیرد.

گروه چهارم

شامل رشته‌های میان رشته‌ای مثل حسابداری، انواع مدیریت، اقتصاد، علوم قضایی و علوم انتظامی می باشد.

گروه پنجم

هم رشته‌هایی مثل کتابداری در شاخه پزشکی، مددکاری اجتماعی، آموزش تربیت بدنی و… را شامل می شود.

***** برای رزرو وقت مشاوره تلفنی کلیک کنید *****

بازار کار رشته های تجربی در میان سایر رشته های تحصیلی بیشتر است. با این وجود اگر بخواهید آینده شغلی خوبی را بر حسب رشته داشته باشید توجه به انتخاب رشته و آینده کاری آن اهمیت ویژه ای دارد. کارشناسان ما در مجموعه کنکور مشاور این آمادگی را دارند تا به شما در این زمینه راهنمایی لازمه را ارائه دهند.