اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

 بعد از کنکور سراسری مهمترین اقدام انتخاب رشته است. یک انتخاب رشته موفق میتواند آینده شغلی و تحصیلی دانش آموز را تضمین نماید. اما اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری میتواند عواقب بدی را برای دواطلب به همراه داشته باشد.

همانطور که می دانید بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری در صورت عدم رضایت داوطلبان از رشته محل پذیرفته شده امکان بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی وجود دارد.

بااین وجود داوطلب باید در انتخاب رشته خود تمامی مسائل را در نظر بگیرد.

تحلیل کارنامه کنکور سراسری

یکی از کارهای که داوطلب باید برای انتخاب رشته کنکور انجام دهد تجزیه و تحلیل رتبه کنکور است. بررسی کارنامه اهمیت زیادی در جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته کنکور دارد.

یک تحلیل نادرست در این مرحله سرنوشت او را تغییر خواهد داد. با توجه به تجربه کم داوطلب  و انتخاب رشته نامناسب و عدم مشورت با کارشناسان مجرب ، ممکن است در رشته و دوره مورد علاقه خود پذیرفته نشوند و دچار سرخوردگی گردند.

حتما بررسی کنید : انتخاب رشته سراسری

برای جلوگیری از این اتفاق اولین راه حل ما به شما مراجعه به مشاور است. مشاوره با تجزیه و تحلیل رتبه شما آنچه متناسب با علاقه و رتبه شما است را برای شما انتخاب می کند.

انتخاب مشاور مسلما با بررسی خیلی از جوانب است که ممکن است شما مشرف به آن نباشید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور

آیا امکان ویراش انتخاب رشته کنکور سراسری وجود دارد؟

اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری ممکن است بنا به دلایلی از سمت هر داوطلبی اتفاق بیفتد به همین خاطر سازمان سنجش سازمان جهت مساعدت برای این دسته از داوطلبان امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری را در زمان انتخاب رشته و امکان ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور  را بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری ایجاد کرده اند .

داوطلبان میتوانند پس از دریافت کارنامه سبز کنکور سراسری  به بررسی وضعیت قبولی خود را در سایر رشته محل های انتخابی مندرج در فرم انتخاب رشته خود کنند و در صورت داشتن شرایطی که از سمت سازمان سنجش اعلام شده است ، نسبت به ثبت درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور  خود اقدام نمایند.

اهمیت مشاور در جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

در هر مرحله از زندگی فرقی نمی کند تحصیل یا زندگی شخصی مشاوره و کمک از نگاه های ریزبینانه او می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

همه ما عالم دهر نیستیم، همه ما از همه جوانب کارمان آگاه نیستیم و اطلاعات ما در حد یک فرد با تجربه نیست لذا مراجعه به مشاور را به عنوان یک امر مهم در هر برهه ای از زندگی خود تلقی کنید.

حال که این امر انتخاب رشته کنکور است. انتخاب رشته کنکور اهمیت زیادی در آینده شغلی هر داوطلب دارد.

 برای جلوگیری از اشتباه در انتخاب رشته از همان ابتدای امر به مشاور مراجعه کنید.

با این وجود اگر این کار را نکردید و در انتخاب رشته خود دچار انتخاب اشتباه شدید نگران نباشید. سازمان سنجش برای شما تمهیداتی اندیشیده است.

همانطور که در بالا گفته شد تمام این کارها یکسری مراحل و شرایط دارد که شما باید حتما از آن آگاهی داشته باشید. با آگاهی از این مسائل شما قطعا به نتیجه خواهید رسید.

اما با توجه به اینکه تمامی داوطلبان از این مراحل و قواعد آگاهی ندارند باید به یک کارشناس مراجعه کنند . مشاور به شماکمک خواهد کرد تا چگونه این مشکل را حل کنید.

مراحل تقاضای بررسی كدرشته اولويت بعدی در فرم انتخاب رشته

ورود به سيستم پاسخگویی به نشانی اینترنتی request.sanjesh.org

ورود به سیستم با استفاده از نام کاربری و رمز عبور تعیین شده خود

انتخاب درخواست جدید برای بررسی

انتخاب و تایید گزینه آزمون سراسری

انتخاب گزينه تقاضای بررسی اشتباه در انتخاب رشته

ثبت درخواست خود با ذکر دلیل در مورد موضوع مورد نظر

پس از ثبت درخواست برای داوطلب شماره نامه و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می گردد.

نتیجه بررسی از طریق پیامک ارسال می گردد.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید