بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی

 اگه بخوایم توی این رشته موفق بشیم باید علاوه بر کتب درسی باید از بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی هم استفاده کنیم تا بتونیم موفق بشیم. یکی  از مهم ترین دروس رشته تجربی فیزیک هست.

امروز میخوایم راجب بهترین منبع کتاب فیزیک کنکور تجربی صحبت کنیم. همه ما دل پری از کنکور داریم. کنکور آزمونیه که یک سال حتی دو سال باید سخت تلاش کنیم تا بتونیم در رشته مورد علاقمون در بهترین دانشگاه های کشور قبول شیم. در بین کنکور های مختلف هم کنکور تجربی از همه سخت تره.

چون هم شرکت کننده های خیلی زیادی داره هم دانش آموز های بسیار با استعداد وخوبی در این رشته تحصیل میکنن. تازه رشته های خوب محدودی هم در این رشته وجود داره .

برای این درس هم کلی منابع درسی تو بازار منتشر شده . اگه برید بگردید ممکنه گیج شید کدوم یک از کتابا میتونه به شما کمک کنه. کارشناس های ما اومدن تمامی منابع فیزیک کنکور تجربی رو بررسی کردن و منتخبی از بهترین اونا رو انتخاب کردن.

با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب درباره این منابع کمک آموزشی صحبت کنیم .

مطالبی که در این پست میخونیم:

-فیزیک نشر الگو

-فیزیک گاج

-فیزیک خیلی  سبز

-فیزیک خوشخوان

فیزیک نشر الگو

فیزیک نشر الگو یکی از بهترین منابع کمک درسی برای رشته تجربیه. این انتشارات برای هرپایه تجربی دو تا  جلد منتشر کرده.یکی برای آموزش ویکی هم برای تست.

درس نامه های نشر الگو فوق العاده اس و خیلی خوب اومده مسائل فیزیک رو تشریح کرده. به همین دلیل اگه توی این درس ضعیف هستید یااینکه در سطح متوسط قرار دارید توصیه می کنیم این کتاب رو تهیه کنید.

کتاب تست فیزیک نشر الگو به سطوح مختلفی تقسیم میشه.یعنی هم سوالای آسون دارن هم متوسط و هم سخت. البته اگه میخواید در درس تجربی درصد خیلی بالایی بزنید وسطحتون قویه یه کتاب تست دیگه هم داشته باشید.

فیزیک گاج

منابع کمک درسی فیزیک انتشارات گاج به دو سته تقسیم میشن که به در ادامه به توضیح هر کدوم می پردازیم.

میکرو فیزیک پایه گاج

تماس با کنکور مشاور

میکرو فیزیک پایه گاج  هم در دو جلد منتشر شده. یکی درس نامه هست که موضوع به موضوع مسائل این درس رو خیلی خوب توضیح دادن .

دومین کتاب هم ،کتاب تست هستش.کتاب تست میکرو فیزیک گاج هم سوالات تالیفی خیلی خوبی داره هم سوالات کنکور های چندین سال اخیر رو آورده. کتاب تست میکرو فیزیک پایه گاج هوای دانش آموزایی که میخوان درصد خیلی بالایی در این درس داشته باشن ،داره. یک بخشی در کتاب تست قرار دادن به نام “یک قدم تا صد”.

در این بخش شما با سوالات مفهومی و تحلیلی درس فیزیک آشنا می شین و همین قضیه کمک میکنه تا درصد خوبی در کنکور بیارید.

مفید برای شما : فیزک 100 بزن!!!!

میکروفیزیک پایه دوازدهم گاج

دقیقا مثل کتاب پایه،برای میکرو فیزیک پایه دوازدهم هم این انتشارات دو جلد کتاب منتشر کرده. جلد اول برای تست زنیه و جلد دوم هم درس نامه و پاسخ نامه تشریحی تست هاس. به لحاظ تست زنی هم این کتاب علاوه بر سوالات کنکور ،سوالات تالیفی خیلی خوبی رو آورده که میتونه بهتون کمک کنه.

بخش یک قدم تا صد در کتاب پایه دوازدهم هم آورده شده که اگه سطح خیلی خوبی در این درس دارید براتون خیلی موثره.

فیزیک خیلی سبز

نشر خیلی سبز چندین کتاب برای این درس منتشر کرده مثل فیزیک جامع تست خیلی سبز ،چند کنکور و… . به طور  کلی میتونیم درباره تست های فیزیک این انتشارات بگیم که درس نامه های خوبی مثل انتشارات های دیگه داره .

البته درس نامه های خیلی سبز خیلی کامل نیست ونیاز دارید تا کتاب یا جزوات دیگرو هم بخونید. البته خیلی ساده  وقابل فهم توضیح داده.

چند کنکور خیلی سبز

در کتاب چند کنکور خیلی سبز فقط تست های چند سال اخیر کنکور رو آوردن. این کتاب درس نامه نداره.

فصل آزمون فیزیک جامع خیلی سبز

کتاب فصل آزمون جامع خیلی سبز هم درس نامه نداره. تست های این کتاب در چند سطح تالیف شدن می تونه خیلی بهتون کمک کنه. یه سری سوال تالیف شده هم این کتاب داره که سطح سختی داره  و به درد دانش آموزایی میخوره که میخوان درصد خیلی بالایی در درس فیزیک به دست بیارن.

فیزیک جامع خیلی سبز

این کتاب مهم ترین کتابیه که در درس فیزیک، این انتشارات تالیف کرده. برخلاف دو تا کتاب دیگه ای که گفتیم ،فیزیک جامع خیلی سبز درس نامه داره. داخل این کتاب تمام نکات کنکوری پوشش داده شده.

در زمینه تست هم در چندین سطح تست های مختلف تالیف شده. به طور کلی اگه بخوایم نکته ای بگیم که کتاب فیزیک های خیلی سبز رو از دیگر انتشارات ها جدا کنه می تونیم بگیم که اگه دانش آموز قوی در درس فیزیک هستید ،کتب تست خیلی سبز می تونه خیلی کمک حالتون باشه.

فیزیک خوشخوان

اگر که سطح ضعیف یا متوسطی در درس فیزیک دارید سراغ این کتاب نرید!! کتاب های منتشر شده توسط این انتشارات که بین دو رشته ریاضی و تجربی مشترکه،برای دانش آموزهای ممتاز مناسب هست.

پس اگه در فیزیک خیلی خوبید می تونید برید سمت فیزیک خوشخوان تا کمی به چالش کشیده بشید. البته به خاطر سوالات سخت این کتاب اصلا نا امید نشید. چون سوالات کنکور آسون تر از سوالات تالیفی این انتشارات هست.

به طور کلی کتب منتشر شده توسط انتشارات دیگه مثل قلم چی هم می تونه کمکتون کنه اما منابع کنکوری که در این مقاله آوردیم از پرطرفدارترین و بهترین منابع کنکور فیزیک تجربی به حساب میان.

فراموش نکنید که اول از همه روی خود کتب اصلی و درس های معلم تمرکز کنید. بعد از اون بیاید به سمت منابع کمک آموزشی.

امیدوارم که بتونید با تلاش و ممارست خودتون این غول بی شاخ ودم،یعنی کنکور، شکست بدید و در ادامه زندگیتون موفق باشید.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید