بهترین منبع زیست شناسی کنکور

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

بچه‌هایی که می‌خوان در کنکور تجربی شرکت کنند از دو جهت کارشون خیلی سخته. از یه طرف تعداد شرکت کننده‌های این رشته نسبت به رشته‌های دیگه خیلی بالاتره از طرف دیگه تعداد محدودی می تونن داخل رشته‌های خوب در دانشگاه‌های دولتی قبول بشن.

تازه رشتهٔ تجربی از اون دسته از رشته‌هاست که بچه‌های خیلی درسخونی وارد این رشته می شن. در نتیجه در زمان کنکور یکی از مهم ‌ترین مسائلی که خیلی می تونه به بچه‌های تجربی کمک کنه، انتخاب بهترین منابع کمک آموزشیه. امروز می خوایم راجب یکی از مهم‌ترین دروس این رشته، یعنی زیست شناسی، صحبت کنیم.

روال موفقیت در این درس  اینجوریه که علاوه بر کتب اصلی، شما نیاز به یک منبع کمک آموزشی مناسب دارید. طبق بررسی‌هایی که مشاورین کنکور ما انجام دادن به این نتیجه رسیدن که بین منابع کمک آموزشی زیست شناسی، چهارتاشون می تونه  بهتون کمک کنه.

در ادامه مطلبمون میخوایم به بررسی این چهار کتب بپردازیم.

اگه هر سؤال دیگه ای هم در زمینه کتب کمک آموزشی دارید یا  برای کنکورتون به مشاوره نیاز دارید می تونید با مشاورهای ما تماس بگیرید.

مطالبی که در این پست  میخونیم:

-زیست نشر الگو

-زیست فاگوزیست

– زیست خیلی سبز

-آی کیو پلاس گاج

زیست نشرالگو

این کتاب ما به همه دانش آموزای رشته تجربی توصیه می‌کنیم که استفاده کنن. هم درس نامهٔ خیلی خوبی داره هم برای همه دانش آموزا در هر سطحی مناسبه. یک کار خوبی که این کتاب کرده آینه که همه اصطلاحات این درس رو، هم قدیمیا و هم جدیدا رو آورده.

تست‌های این کتاب به دو بخش تقسیم میشه.

1-تست‌های تألیفی که سطح بندی دارن. یعنی به سه سطح آسون، متوسط و دشوار تقسیم بندی میشه. خیلی جالبه که بدونید تا زمانی که به پاسخ نامه مراجعه نکنید نمی‌فهمید که سؤال در چه سطحیه. یعنی جلوی سؤال نزده که سطحش دشواره یا متوسط.

2-این انتشارات تست‌های کنکور چند سال پیش رو با برخی از تست‌های کنکورهای آزمایشی مثل گاج، قلمچی و… هم داخل کتاب آورده. این کتاب فقط نیومده بگه جواب فلان سؤال مثلاً گزینهٔ دو هست. خیلی خوب اومده با دلیل توضیح داده که چرا جواب میشه گزینه دو و گزینه‌های دیگه غلطه.

زیست نشر الگو در ترکیب بندی مطالبی که به هم مرتبط هستن هم خیلی عالی عمل کرده. در مجموع ما توصیه می‌کنیم که گزینه اولتون برای خرید منبع کمک آموزشی در این درس، کتابی باشه که نشر الگو منتشر کرده.

فاگوزیست

این منبع کمک آموزشی کامل‌ترین منبع زیست شناسی به لحاظ آموزش محسوب میشه. تمام درس‌های زیست شناسی رو براتون خیلی ساده و خوب توضیح داده. تازه کلمات وجملات خیلی مهم کتاب رو هم براتون مشخص کرده.

البته  خیلی حجمش زیاده چون همه مطالب رو تمام وکمال پوشش داده. این کتاب برای افرادی که توی درس زیست شناسی مشکل دارن یا تازه از رشتهٔ ریاضی اومدن تجربی خیلی مفیده. البته این کتاب به لحاظ تست زنی خیلی نمی تونه کمکتون کنه.

فاگوزیست درس نامهٔ طولانی داره اما تمام مطالب زیست شناسی رو حتی اونایی که سختن و ابهام زیادی دارن خیلی خوب تونسته توضیح بده. همون طور که گفتیم فاگوزیست خیلی برای تست زنی مناسب نیست. برای همین منابع کمک آموزشی دیگه ای هستن که می تونن به شما در امر تست زنی کمک کنن. ادامه مطلب میریم سراغ این جور کتابا.

زیست خیلی سبز

کتاب زیست خیلی سبز هم درس نامه خیلی خوبی داره. درس نامه خیلی سبز اونقدر ساده و گیرانوشته شده که برای همه دانش آموزا در هر سطحی قابل فهمه. برای همین عموماً این کتاب به کسایی پیشنهاد می‌کنیم که توی درس زیست شناسی سطح ضعیف‌تری دارن. به لحاظ تست زنی هم این منبع کمک آموزشی خیلی میتونه کمک حالتون باشه. تست‌ها منطبق با الگوریتم سؤال‌های کنکور نوشته شده و سطح بندی داره.

البته به لحاظ تست این کتاب سؤالات آسون تری نسبت به زیست نشر الگو و زیست نشر گاج داره. تست‌های این کتاب همراه با توضیح تشریحی اومده. زیست خیلی سبز به صورت پایه به پایه اومده زیست شناسی رو مورد بررسی قرار داده. کتاب زیست خیلی سبز هم به طور کلی می تونه براتون بسیار مفید باشه. اگر که در سطح ضعیف یا متوسط هستید این کتاب می تونه تأثیر گذار باشه.

آی کیو پلاس گاج

کتاب آی کیو  پلاس گاج رو به افرادی پیشنهاد می‌کنیم که سطحشون در درس زیست شناسی بالاست. مثلاً اگه که غالباً تست‌های درس زیست بالای شصت درصد می‌زنید توصیه می‌کنیم که این کتاب تهیه کنید. این کتاب از این جهت می تونه به دانش آموزای قوی کمک کنه که سوالاش جوری طراحی شده که قشنگ می تونه ذهنتون رو به چالش بکشه.

از این نظرخیلی میتونه بهتون کمک کنه چون باعث میشه تحلیلی زیست رو یاد بگیرید و این که دراین درس خیلی قوی‌ترشید. البته امیدوارم سطح دشوار سؤالات ناامیدتون نکنه. این کتاب‌های کمک آموزشی که معرفی کردیم از بهترین منابع برای درس زیست شناسی هستن. امیدوارم تونسته باشیم بهتون کمک کنیم.

در کنار این کتاب‌ها، کتاب زیست میکرو طلایی گاج، جامع نقره‌ای زیست گاج، زیست آبی قلم چی و کتاب زیست نشر دریافت هم کتابای خوبین. فراموش نکنید که اولویت اولتون کتاب‌های اصلی باشه بعد بیاید سراغ کتابهای کمک آموزشی.

امیدوارم بتونید کنکور شکست بدید و رتبهٔ خیلی خوبی بیارید. اگر در مسیر کنکور نیاز به کمک داشتید مشاوره کنکور تجربی بهترین گزینست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

معرفی رشته پزشکی

معرفی رشته پزشکی

👈 معرفی رشته پزشکی بطور تخصصی با در نظر گرفتن تمام شرایط تحصیلی و بازار کار و گرایش های رشته پزشکی در این مقاله انجام

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات کنکور مشاور

معرفی رشته پزشکی

معرفی رشته پزشکی

👈 معرفی رشته پزشکی بطور تخصصی با در نظر گرفتن تمام شرایط تحصیلی و بازار کار و گرایش های رشته پزشکی در این مقاله انجام

Read More »
برای تماس با مشاور کلیک کنید