بهترین منابع دین و زندگی کنکور

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
بهترین منابع دین و زندگی کنکور

انتخاب منبع کمک ­آموزشی مناسب در دروس مختلف یکی از بزرگ‌ ترین نگرانی‌های دانش ­آموزان و داوطلبان کنکور سراسری میباشد. به همین جهت برای پاسخگویی به دغدغه‌های شما عزیزان در مطالبی جداگانه به بررسی بهترین منابع دین و زندگی کنکور موجود در بازار پرداختیم.

منبع اصلی دین و زندگی کنکور

نکته‌ی بسیار مهمی که ابتدای به امر باید به آن توجه داشته باشید این است که در درسِ دین و زندگی منبع اول  ما ،متن کتاب درسی میباشد. هیچ منبع و هیچ کتابی را نمی‌توان و نباید جایگزین کتاب درسی کرد.

طراح کنکور سراسری سؤالات را از روی کتاب درسی طرح می‌کند . هرچقدر هم که درس‌نامه‌ی کتاب کمک‌آموزشی کامل باشد نمی‌توان آن را به‌عنوان منبع اصلی و رفرنس معرفی کرد.

همان طور که اشاره کردیم اولین مرحله  در مطالعه‌ی درس دین و زندگی مطالعه‌ دقیق کتاب درسی میباشد. پس‌ازآن باید نکات آیات و روایات را از روی یکی از کتاب‌های کمک‌آموزشی رایج بازار مطالعه بفرمایید.

پس از مرحله ی  اول، حتماً تست‌های کنکور سراسری را در اولویت قرار دهید و تمامی گزینه‌های آن را، حتی گزینه‌های اشتباه را به‌خوبی بررسی نمایید و پس‌ازآن به سراغ تست‌های تألیفی بروید.

در مراحل پایانی نکته بسیار مهمی که در نظر بگیرید مرور درس های خوانده شده است که حتما در برنامه خود قرار دهید.

منبع کمک‌آموزشی برای دین و زندگی

با بررسی هایی در این چند ساله انجام شده ،یکی از بهترین منابع کنکور که غالب رتبه های برتر کنکور از آن استفاده کرده اند،منابع انتشارات گاج است.

کتاب میکرو طبقه‌بندی دینی جامعِ انتشاراتِ گاج کامل‌ترین منبع این درس برایِ تمامی سطوح میباشد و با خیال راحت می‌توانید برای تست‌زنی و آموزش به سراغ آن بروید.

علاوه بر این کتاب ،انتشارات خیلی سبز در این زمینه کتاب خوبی را به بازار عرضه کرده است.

اگر برای تست‌زنی نیاز به منبعی با سطح بالاتر دارید می‌توانید به سراغ کتاب دینی انتشارات سفیر خرد  بروید که از کتاب های کمک آموزشی مطرح در این محسوب می شود.

بررسی کنید : 10 تکنیک طلایی تست زنی دین و زندگی

البته باید توجه داشته باشید که سطح تست‌های این کتاب نسبت به سایر کتب درجه‌ی سختی بالاتری دارد و مناسب دانش‌آموزانی میباشد که به دنبال سؤالات سخت‌تری به‌عنوان منبع تکمیلی هستند.

دی‌وی‌دی‌های آموزشی برای درس دین و زندگی

علاوه بر کتب ،امروزه یکی از بهترین کمک آموزشی هایی که می تواند به شما کمک  کند   دی‌وی‌دی‌های آموزشی می باشد. در زمینه دی وی دی های منتشر شده در درس دینی ،دی‌وی‌دی‌های آموزشی استاد یوسفیان پور از موسسه‌ی حرف آخر میباشد.

آقای یوسفیان پور این درس را به‌صورت شیوا بیان کرده‌اند که یکی از بهترین تدریس‌های درس دین و زندگی کنکور در سطح کشوربه شمار میرود.

درس دین و زندگی درسی مفهومی و حفظیاتی هست که دارای آیه‌های فراوان و مفاهیم جزئی کنکوری است و حجم نسبتاً زیادی دارد. دانش‌آموز با خواندن آن خسته شده و حتی در بعضی مواقع آن را کنار گذاشته و یا با یک‌بار خواندن آن دوباره مطالب از یادشان فراموش می‌شود.

در این چند سال که به‌عنوان مشاورکنکور فعالیت داشته ام داشته‌ام بازخوردهایی که از دانش آموزان دریافت کرده ام این بود که می‌گفتند من کاملاً یک‌بار به‌طور کامل دین و زندگی را مطالعه کرده ام اما به دلیل زیاد بودن مطالب ،بیشتر مفاهیم را فراموش کرده ام.

در این مجموعه همه‌ی مطالب دین و زندگی  به‌صورت پویانمایی و الگوهای تصویری و نقشه راه تدریس شده است. هر دانش‌آموزی با یک‌بار دیدن آن‌همه‌ی مطالب را در ذهن خود ثبت کرده و فراموش نمی‌ کند.

غالب افرادی که  از دی وی دی های آموزشی استاد یوسفیان پور استفاده کرده اند در کنکور توانسته اند درصد بالایی را بزنند.

پیشنهاد ما به شما این است که حتما از  دی وی دی های  آموزشی یوسفیان پور استفاده نمایید .

سخن آخر در مورد منبع دین و زندگی کنکور

درنهایت برای درس دین و زندگی به سراغ هر منبعی که رفتید بهترین منبع متن کتاب درسی می باشد. در این مطلب سعی کردیم به‌دوراز اضافه گویی تمامی مطالب موردنیاز را برایتان بگوییم تا بتوانید بامطالعه‌ی آن مناسب‌ترین منبع را برای خود برگزینید.

از آن جا که استفاده از منابع مناسب در کنکور یکی از مهم ترین رموز موفقیت در کنکور است ،درنهایت به شما  پیشنهاد می کنیم که درصورت تمایل برای انتخاب بهترین منابع دین و زندگی کنکورحتماً با مشاورین مجرب ما  مشورت نمایید.

تماس با کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید