لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

چگونه بدون کنکور رشته تاریخ اسلام قبول شویم؟

چگونه بدون کنکور رشته تاریخ اسلام قبول شویم؟

چگونه بدون کنکور رشته تاریخ اسلام قبول شویم؟ رشته‌ی تاریخ اسلام از رشته‌های موجود برای فارغ‌ التحصیلان  رشته‌ی تجربی به حساب می‌آید.  تنها راه قبولی در این رشته بدون کنکور ثبت نام کردن در دانشگاه است.

البته لازم به ذکر است که شما در صورتی می‌توانید بدون کنکور تاریخ اسلام قبول شوید که در کنکور تجربی ثبت نام کرده باشید چرا که دفترچه‌های انتخاب واحد هر گروه آزمایشی به صورت جدا انتشار خواهد یافت.

رشته تاریخ اسلام نیز مانند بسیاری از رشته‌های دیگر در دانشگاه‌های دولتی دارای ظرفیتی بسیار محدود است که به همین دلیل شما باید هر چه سریعتر انتخاب واحد را انجام دهید تا از ثبت نام جا نمانید.

مقاطع تحصیلی رشته تاریخ اسلام بدون کنکور بستگی به نوع دانشگاهی که قبول می‌شوید دارد اما احتمالا تا مقطع کارشناسی ارشد بتوانید قبول شوید.

بر اساس دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته تاریخ اسلام در دانشگاه‌های دولتی غیردولتی  امکان پذیر است.

در این مقاله می‌خواهیم به غیر از معرفی رشته تاریخ اسلام ، ظرفیت این رشته و دانشگاه‌های پذیرنده آن را معرفی می‌کنیم

مفید رای شما : رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

انتخاب رشته برای هر داوطلب در یک فرم و با بیشترین حد مجاز انتخاب رشته  تا صد و پنجاه تا رشته انجام می‌شود. لازم به ذکر است فرآیند انتخاب رشته با آزمون و بی‌آزمون جداگانه نیست  توضیحات کامل این دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته ارائه شده است.

داوطلبینی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده و غایب جلسه آزمون بوده‌اند، احتیاج به ثبت نام مجدد برای رشته‌های پذیرش صرفا با سابقه‌های تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که ثبت نامشان با استفاده از سابقه‌های تحصیلی (بدون کنکور) است تا صد و پنجاه رشته را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته برگزیده و در فرم انتخاب رشته خود آن را یادداشت کنید.

اما افرادی که در آزمون سراسری ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سابقه‌های تحصیلی (بی‌آزمون) است طبق  دفترچه راهنمای ثبت ‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش طبق سابقه‌های  تحصیلی اقدام کنند.

در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته‌های صرفاً طبق سابقه‌های  تحصیلی (بی‌آزمون) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌های صرفاً طبق سابقه‌های تحصیلی (بی‌آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته‌ها کند،

ثبت نام و انتخاب رشته او در رشته‌های صرفا طبق سابقه‌های تحصیلی مسدود خواهد شد و هزینه پرداختی او هم مسترد نخواهد شد.

افرادی می‌توانند ۱۵۰ کدرشته محل‌ را از دفترچه استخراج و به ترتیب تقدم علاقه مرتب کنند. پس از ثبت نهایی رشته‌های انتخابی خود، شماره‌ای پانزده رقمی از طرف سیستم به عنوان رسید انتخاب رشته خود در اختیار افرادی که انتخاب رشته کرده‌اند، قرار می‌دهد.

این رسید بعد از انجام کامل مرحله‌ها و ارسال اطلاعات در یک صفحه مجزا ارائه می‌شود.

هر کس فقط یک بار اجازه انتخاب رشته دارد. فرد حتی می‌تواند پس از انتخاب رشته و دریافت رسید ۱۵ رقمی، فرم انتخاب رشته خود را به تعداد محدود تصحیح و یا ویرایش کنند.

 سامانه انتخاب رشته مجازی

چگونه بدون کنکور رشته تاریخ اسلام قبول شویم؟

شما با استفاده از این سامانه می‌توانید رشته‌هایی که ممکن است قبول شوید را بیابید. این سامانه در سایت سنجش وجود دارد. این سامانه به شما کمک بسیار زیادی در انتخاب رشته خواهند کرد.

معرفی رشته‌ی تاریخ اسلام در انتخاب رشته تجربی

به دلیلی اهمیت بالای رشته‌ی تاریخ در بین گروه‌های علوم انسانی و اسلامی و همچنین لزوم آموزش تخصصی حوزیان از مباحث تاریخی، رشته تخصصی تاریخ اسلام در دانشگاه‌ها تاسیس شد. هدف از رشته تاریخ اسلام ،

تربیت افرادی متعهد به اسلام و انقلاب است که با داشتن روحیه هم گرایی اسلامی و با پشتوانه شایسته علمی از تاریخ اسلام ، درکی درست از حال و آینده جهان اسلام و برآوردی واقعی از نحوه فعالیت‌های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی در حوزه تاریخ اسلام به ویژه در محیط‌های چند مذهبی ، داشته باشند .

تعداد ظرفیت پذیرش رشته‌ی تاریخ اسلام در انتخاب رشته علوم تجربی

تماس با کنکور مشاور

بر اساس دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ، مجموع ظرفیت رشته تاریخ اسلام در انتخاب رشته دانشگاه‌های سراسری در سال پیش ( سال تحصیلی  ) ، 30 نفر در دوره غیردولتی بوده است . در جدول زیر ظرفیت رشته تاریخ اسلام در کنکور سراسری به تفکیک هر دوره مشخص شده است .

طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور، رشته‌ی تاریخ اسلام در دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی انجام پذیر است.

رشته‌ی تاریخ اسلام هم به طور بی بدون‌ کنکور و هم با کنکور امکان پذیر است. کل ظرفیت پذیرش رشته تاریخ اسلام براساس سوابق تحصیلی هجده نفر است.

در سال نود و شش تعداد ظرفیت پذیرش رشته‌ی تاریخ اسلام در دانشگاه‌های دولتی در مجموع سی نفر بوده است.

دانشگاه‌های دارای رشته تاریخ اسلام در گروه آزمایشی علوم‌تجربی

چگونه بدون کنکور رشته تاریخ اسلام قبول شویم؟

دانشگاه‌های پذیرنده رشته تاریخ اسلام به شرح زیر هستند:

یک. دانشگاه غیرانتفاعی امیرالمومنین(ع) – اهواز _ هجده نفر

دو. دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی (محل تحصیل واحد تهران) _ دوازده نفر

نحوه ثبت نام رشته تاریخ اسلام بدون کنکور

رشته های بدون کنکور ،برای این که بتوانید در رشته‌ی تاریخ اسلام در دانشگاه‌ پذیرفته شوید باید در زمانی که توسط سازمان سنجش برای ثبت نام اعلام می‌شود به سایت سازمان سنجش بروید و اقدام به دانلود دفترچه‌ی ثبت نام بدون کنکور تجربی نمایید.

بعد از مطالعه‌ی دفترچه به صورت الکترونیک در سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام نمایید.

البته لازم به ذکر است که شما برای ثبت نام الکترونیک نیاز به پرداخت هزینه با کارت‌های شبکه شتاب دارید. اگر برای ترم بهمن ثبت نام می‌کنید نیز باید سریعتر اقدام کنید چرا که ظرفیت محدودتر است.

میزان درآمد و حقوق فارغ‌التحصیلان رشته‌ی تاریخ اسلام

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مدارس و دانشگاه‌ها به تدریس مشغول شوند و در موزه‌ها نیز می‌توانند شاغل شوند. اما به طور کلی هر چه شهر و محل کار شما بزرگتر حقوق نیز بیشتر خواهد بود و هر چه شهر و محل کار شما کوچکتر حقوق نیز کمتر خواهد بود.

البته لارم به ذکر است که مثل هر کار دیگری شما هر چه قدر که سابقه‌ی کاریتان بالاتر برود میزان حقوق دریافتیتان نیز بالاتر خواهد رفت.

اما برای اطمینان بیشتر از میزان درآمد این رشته بهتر است فقط به آمار و ارقام بسنده نکرده و تحقیقاتی میدانی از افرادی که در این رشته مشغول به کار هستند نیز انجام بدهید. قطعا نتایج این تحقیقات بسیار مفیدتر از چند عدد و رقم نوشته شده در مقالات مختلف است.

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته تاریخ اسلام بدون کنکور

این مدارک شامل اسکن عکس 3*4 یا 6*4 داوطلب (فرمت jpg و حجم بیشتر از 70 کیلوبایت)، اطلاعات سوابق تحصیلی دیپلم، اطلاعات محل سکونت و تماس، اسامی و کدهای رشته‌های انتخابی، کارت اعتباری ثبت نام، شناسه و رمز عبور ثبت نام هستند.

نتیجه‌گیری نهایی چگونه بدون کنکور رشته تاریخ اسلام قبول شویم؟

بهتر است به طور جامع درباره هر کدام از وظایف کاری این رشته و توانایی‌های لازم برای دروس این رشته تحقیق کنید و سپس در نهایت تصمیم خود را برای انتخاب کردن یا نکردن این رشته بگیرید.

ورود بدون کنکور و به طور آزاد به این رشته نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگینی دارد پس باید حتما این مسئله را ذهن خود داشته باشید.

این که شما این رشته را انتخاب کنید یا نه در وهله اول به علاقه‌ی شما بستگی دارد و پس از آن به میزان توانایی‌هایتان. پس حتما به این نکات در هنگام انتخاب رشته توجه کافی را داشته باشید چرا که بدون علاقه و توانایی نمی‌توانید در هیچ رشته‌ای موفق شوید.

به برسی چگونه بدون کنکور رشته تاریخ اسلام قبول شویم؟ پرداختیم امیدواریم پاسخ سوال خود را گرفته باشید.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید