رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور در سال 1401

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email
هزینه و شهریه بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد بر خلاف دیگر دانشگاه های بدون کنکور که رشته ها و مقاطع تحصیلی مختص خود را دارند و ممکن است بعضی رشته ها یا بعضی مقاطع در آن ها تحصیل نشود تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی را بدون استثنا ارائه میدهد.در شهر های بزرگ تمامی واحد های دانشگاهی تمام رشته های بدون کنکور را دارند و در شهر های کوچک تر معمولا مراکز استان ها تمام رشته ها را ارائه میدهند پس دست کم در هر استانی حداقل یک واحد دانشگاه آزاد وجود دارد تا رشته بدون کنکور و دلخواه شما را داشته باشد تا مجبور نشوید برای تحصیل به شهر های دیگر بروید و متحمل هزینه های بیشتری شوید.

-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر گروه ریاضی فیزیک

شما میتوانید با وجود رتبه بد یا حتی شرکت نکردن در کنکور سراسری بدون محدودیت وارد هرکدام از رشته های بدون کنکور ریاضی فیزیک شوید.برای مثال دانشگاه آزاد تمام رشته های مهندسی را که معمولا جز پر طرفدارها هستند را تقریبا در تمام واحد های خود پخش کرده است و قطعا کسی نمیتواند بگوید به مهندسی علاقه داشتم اما امکان ورود برایم فراهم نبوده است.

-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیرگروه انسانی

در رابطه با انسانی همچون زیر گروه ریاضی فیزیک بدون هیچ استثنایی تمامی رشته های موجود بدون کنکور ارائه شده است و داوطلب بر حسب علاقه مندی میتواند بدون محدودیت رشته های این زیر گروه را انتخاب کند.در ارائه بدون کنکور بهترین واحد های دانشگاه آزاد نیز حضور دارند پس داوطلبی نمیتواند بگوید به اجبار وارد واحد نه چندان خوب یا دور افتاده ای شدم.

-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر گروه تجربی

در زیر گروه تجربی مسئله کمی متفاوت است چون دو دسته از رشته هایی که دارای علاقه مندان بسیاری هستند در این مجموعه قرار دارد.بجز رشته های زیر مجموعه پزشکی و پیراپزشکی شما میتوانید در هر کدام از رشته های دیگر که به آن علاقه دارید بدون کنکور تحصیل کنید.

-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر گروه هنر

همانطور که میدانید تحصیل در رشته های علاوه بر نتایج خوب در کنکور نیاز به آزمون عملی و قبولی در آن دارد اما دانشگاه آزاد کار را برای شما راحت کرده است و داوطلبین علاقه مند به هنر بدون محدودیت در واحد های دانشگاهی برگزیده میتوانند تحصیل کنند.

-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در زیر گروه زبان های خارجی

برای زبان های خارجی معمولا دو علاقه مندی بیشتر در نظر گرفته میشود.آموزش زبان و مترجمی زبان که در دانشگاه آزاد برای این دو دسته نه تنها برای زبان انگلیسی بلکه برای دیگر زبان های پرطرفدار امکان تحصیل بدون کنکور وجود دارد.

میزان علاقه مندی ها ارائه رشته در واحد های مختلف را تعین میکند.برای مثال علاقه مندان تحصیل در رشته حسابداری یا مدیریت بسیار بیشتر از افرادی است که قصد تحصیل در رشته ادبیات زبان آلمانی را دارند پس دانشگاه آزاد هم با توجه به این مسئله واحد های دانشگاهی بیشتری را به رشته های حسابداری و مدیریت اختصاص میدهد.تحصیل بدون کنکور و یا با کنکور در دانشگاه آزاد از نظر کیفیت آموزشی و هزینه و اعتبار مدرک به هیچ عنوان با یکدیگر تفاوتی ندارد و شانس هر دو دسته در بازار کار و فرصت های شغلی یکسان خواهد بود.

برای دریافت یا اطلاع آخرین لیست اعلامی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد همین الان با کنکور مشاور تماس بگیرید و در لحظه به مشاور انتخاب رشته متصل شوید.

تماس با کنکور مشاور

 

 

آخرین مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

نتایج کنکور سراسری طبق سنوات گذشته در نیمه مرداد ماه اعلام میشود و همزمان با اعلام نتیج و شروع انتخاب رشته داوطلبین دانشگاه آزاد علاوه بر دفترچه انتخاب رشته با کنکور دفترچه های انتخاب رشته بدون کنکور هم منتشر میکند.برای ورودی های مهر دفترچه های انتخاب رشته در مرداد ماه منتشر میشود و علاقه مندان تحصیل در ورودی بهمن ماه میتوانند دفترچه انتخاب رشته بین آبان تا آذر ماه از سایت دانشگاه آزاد دریافت کنند.

آخرین مهلت ثبت نام دانشگا های بدون کنکور آزاد برای ورودی های مهر ماه معمولا تا اوایل شهریور طول میکشد و ورودی های بهمن ماه حداکثر تا اواسط آذر ماه باید انتخاب رشته را نهایی کنند.نباید اینطور تصور کرد که چون رشته ها بدون کنکور هستند پس زمان ثبت نام یا نحوه انتخاب رشته مهم نیست و در حالتی حتی با مراجعه حضوری به دانشگاه میتوان انتخاب رشته را قطعی کرد بلکه در این نوع پذیرش هم باید با دقت انتخاب رشته انجام شود و اولویت بندی ها درست جا نمایی شود تا شانس قبولی بالا رود.

مطلب پیشنهادی به شما: رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در سال 1401

داوطلبین به ما مراجعه میکنند و با تصور بدون کنکور بودن دانشگاه آزاد و شرایط راحت پذیرش تنها یک رشته از یک واحد دانشگاهی را انتخاب میکنند و دست آخر قبول نمیشوند.خب مشخص است تنها شما علاقه مند به آن رشته و آن واحد دانشگاهی نیستید و فراموش کردید رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی شما سنجش و پذیرش را انجام میدهند پس قطعا حساسیتی که در انتخاب رشته با کنکور هست در انتخاب رشته بدون کنکور یا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی وجود دارد.

فراموش نکنید تمام مراحل ثبت دانشگاه بدون کنکور آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد و سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام میشود و برای ثبت نام در هرکدام از زیر گروه های آزمایشی باید هزینه کارت اعتباری در همان زیر گروه پرداخت شود.برای مثال شما برای انتخاب رشته های مهندسی برق و میکروبیولوژی و حسابداری نمیتوانید تنها با خرید یک کارت هر سه رشته را در دانشگاه های مختلف انتخاب کنید بلکه به دلیل حضور این 3 رشته در 3 زیر گروه آزمایشی متفاوت حتما نیاز هست تا 3 کارت انتخاب رشته خریداری شود و بعد از مجاز خواهید بود تا کد رشته های دلخواه را وارد سایت کیند.

آکادمی کنکور مشاور بعنوان مرکز تخصصی انتخاب رشته با کنکور و بدون کنکور میتواند همراهی مطمعن برای شما در این مسیر باشد تا با حداکثر دقت انتخاب رشته ها را انجام دهید و با استفاده از تجربه مشاورین ما خود تان را به هدف نزدیک تر کنید.

پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه های آزاد همچون دانشگاه های سراسری میتوانند در تمامی رشته ها و مقاطع دانشجو پذیرش کنند.البته در رابطه با رشته های پزشکی و پیراپزشکی کمی محدودیت وجود دارد برای مثال میزان پذیرش در رشته های پزشکی بسیار کمتر از دانشگاه های سراسری است و در بعضی از رشته های پیراپزشکی مانند فیزیوتراپی یا شنوایی سنجی اصلا پذیرشی وجود ندارد.

شما میتوانید از دیپلم نظری تا دیپلم فنی و کار دانش وارد مقاطع کاردانی و کارشناسی شوید یا اگر در دانشگاهی دیگر مدرک کاردانی یا کارشناسی دارید بدون محدودیت در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهید.در دانشگاه آزاد برای  اکثر رشته ها تا مقطع دکتری پذیرش وجود دارد و بعد از دانشگاه های سراسری و دولتی از نظر اعتبار مدرک دانشگاه آزاد در رتبه بعدی قرار میگیرد و به همین دلیل هم علاقه مندان زیادی به خود جذب کرده است.

تماس با کنکور مشاور

انواع پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی

-پذیرش با کنکور دانشگاه آزاد

در این شیوه شما باید حتما در کنکور سراسری شرکت کنید و بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور در زیر گروه آزمایشی که کنکور دادید در سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته نمایید. دقیقا مانند انتخاب رشته سراسری در نیمه دوم شهریور ماه نتایج نهایی انتخاب رشته اعلام خواهد شد و شما میتوانید بعد از قبولی وارد دانشگاه و رشته مورد علاقه خود شوید.

دقت کنید کلمه بدون کنکور شما را گول نزد چون این نحوه پذیرش و انتخاب رشته دقیقا مانند انتخاب رشته کنکور است و اولویت بندی رشته و دانشگاه و البته تجانس دیپلم و رشته انتخابی بسیار مهم است. در نتیجه برای انتخاب رشته صحیح نیاز است حداقل 3 انتخاب داشته باشیم و اولیت بندی کنیم چون قطعا بغیر از شما افراد زیادی خواهان تحصیل در آن دانشگاه و رشته هستند.

-پذیرش فراگیر دانشگاه آزاد

پذیرش فراگیر بدان معنا است که دانشگاه برای پذیرش خود آزمونی برگزار میکند و از میان داوطلبین پذیرفته شدگان در آن رشته بخصوص را معرفی خواهد کرد.البته باید بدانید امسال سال اولی است که دانشگاه آزاد نحوه پذیرش فراگیر را اجرایی کرده است و این نحوه پذیرش در حال حاضر فقط در مقطع ارشد وجود دارد.

مطلب پیشنهادی به شما:رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در سال 1401

سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم تنها معیارهای پذیرش در دانشگاه آزاد بدون کنکور نیستند علاوه بر این معیار ها شما هرچقدر رشته های متناسب با دیپلم را انتخاب کنید شانستان بالاتر خواهد بود.برای مثال شخصی که داوطلب تجربی است وقتی مهندس برقی را انتخاب میکند چون این رشته در اصل زیر گروه ریاضی میباشد باید بداند اولویت پذیرش با داوطلبین ریاضی فیزیک است و در صورتی که در آن دانشگاه و رشته تعداد علاقه مند کم باشد یا داوطلبین ریاضی کمتری آن رشته را انتخاب کنند شانس بالاتر میرود.

در مجموع همانطور که نحوه پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور توضیح داده شد حتما باید دقت عمل در زمان انتخاب رشته حتی بدون کنکور یا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داشته باشید و اصول انتخاب رشته را رعایت کنید تا شانس قبولی بیش از بیش افزایش پیدا کند.برای انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد با کنکور مشاور تماس بگیرید.

دفترچه راهنمای دانشگاه آزاد بدون کنکور

برای دریافت دفترچه راهنمای دانشگاه های بدون کنکور آزاد لازم نیست وارد سایت سازمان سنجش شوید.برای دریافت دفترچه راهنمای دانشگاه های آزاد کافیست وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شوید و دفترچه انتخاب رشته با کنکور یا بدون کنکور مربوط به خودتان را دریافت کنید. انواع دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه ازاد را با جزئیات توضیح میدهیم تا اصلا سردرگم نشوید.

-دفترچه انتخاب رشته کاردانی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

افرادی که دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش دارند و مایل نیستند در رشته دبیرستانی خود ادامه تحصیل بدهند میتوانند بدون محدودیت یکی از رشته های کاردانی را از این دفترچه انتخاب کنند تا در رشته دلخواه خود فارغ التحصیل شوند.

-دفترچه انتخاب رشته کاردانی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

افرادی که دارای دیپلم نظری هستند و مایلند ابتدا در مقطع کاردانی تحصیل کنند میتوانند بدون محدودیت رشته های موجود در این دفترچه را انتخاب کنند و در دانشگاه مورد علاقه خود پذیرش شوند.

-دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

افرادی که در دانشگاه آزاد یا هر دانشگاه دیگری مدرک کاردانی دریافت کرده اند و حالا قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند میتوانند انتخاب رشته خود را از طریق این دفترچه انجام دهند و برای مقطع کارشناسی و گرفتن لیسانس وارد دانشگاه شوند.

-دفترچه انتخاب رشته کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش ترین حجم علاقه مند مربوط به این دفترچه و مقطع تحصیلی است و تمامی افرادی که دارای مدرک دیپلم نظری هستند بدون محدودیت میتوانند وارد رشته های این دفترچه شوند و انتخاب رشته خود را انجام دهند.کارشناسی پیوسته درواقع همان لیسانس است که در سنوات تحصیلی 5 ساله خوانده میشود.

مطلب پشنهادی به شما : رشته های بدون کنکور

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و شهریه ها و نحوه پذیرش ها شد دیگر باید بتوانید از سردرگمی بیرون بیایید و رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را به درستی انتخاب کنید.فراموش نکنید بسیاری از داوطلبین هستند با وجود رتبه نه چندان خوب نسبت به رتبه های بهتر وارد دانشگاه و رشته های تاپ تری میشوند.اگر شما هم رتبه چندان خوبی ندارید اما علاقه مند به رشته و دانشگاه های خوب هستید تا آینده ای موفق داشته باشید کافیست همین الان با مرکز تخصصی انتخاب رشته کنکور مشاور تماس بگیرید تا تجربه دیگران را تجربه نکنید!

تماس با کنکور مشاور

هزینه و شهریه دانشگاه آزاد بدون کنکور در 1401 به همراه لیست رشته ها و انواع پذیرش دانشگاه آزاد بطور کامل توسط کنکور مشاور بررسی میشود. با ما همراه باشید.

دانشگاه آزاد اسلامی از گذشته بعنوان رقیبی برای دانشگاه های سراسری بوده است.البته وقتی میگوییم دانشگاه سراسری منظور تمام جنس دانشگاه هایی است که بر اساس کنکور سراسری در یک دفترچه انتخاب رشته میشوند.مانند دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی و حتی پردیس های خودگردان که همگی در سایت سازمان سنجش ارائه و از آنجا انتخاب رشته انجام میشود.دانشگاه آزاد خود سیستم سنجش و پذیرش مجزا و قوانین خاص خود را دارد و داوطلب برای ورود به دانشگاه آزاد نیاز است که توسط خود دانشگاه آزاد مورد پذیرش قرار گیرد.

این اتفاق در تمامی مقاطع تحصیلی بصورت مستقل وجود دارد و شما برای ورود به دانشگاه آزاد نیاز است در سامانه انتخاب رشته با کنکور یا بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنید.هزینه و شهریه دانشگاه های آزاد بدون کنکور در سال 1401 در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام میشود و با توجه به رشته این شهریه ها میتواند از ترمی 2 میلیون تومان تا ترمی 15 میلیون تومان متغیر باشد.

مشاوره دانشگاه آزاد بدون کنکور

برای مثال شخصی که وارد رشته های مهندسی میشود قطعا شهریه بیشتری نسبت به افرادی پرداخت میکند که در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند.دلیل این تغیرات در شهریه ها به این خاطر است که رشته های مهندسی واحد های عملی بیشتری دارد در نتیجه در کل شهریه تحصیل در این رشته ها بیشتر است.یا در رابطه با رشته های پزشکی و پیراپزشکی شاهد دریافت بالاترین شهریه ها هستیم بطوری که داوطلب برای تحصیل در رشته دندان پزشکی شهریه ای حدود 15 میلیون تومان پرداخت میکند.

مطلب پیشنهادی به شما:رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی بدون کنکور در سال 1401

در دانشگاه آزاد نوعی دیگر از پذیرش بعنوان پذیرش ظرفیت مازاد وجود دارد.البته این نوع پذیرش فقط برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی است و شهریه آن حدودا دو برابر حالت معمول است.دقت کنید ما شهریه را بطور کلی بررسی کردیم و صرفا برای رشته های بدون کنکور نبوده است.در رشته های پزشکی و پیراپزشکی حتی برای دانشگاه آزاد پذیرش بدون کنکور وجود ندارد.

هزینه وشهریه دانشگاه های بدون کنکور آزاد با شهریه دانشگاه های با کنکور آزاد کاملا یکسان است و داوطلب این دو مدل پذیرش شهریه های متفاوتی نسبت به یکدیگر پرداخت نمیکنند.در نتیجه اگر شما موفق به پذیرش در دانشگاه آزاد از طریق کنکور نشدید میتوانید بدون کنکور انتخاب رشته کنید و دقیقا همان شهریه را پرداخت کنید.نکته جالب این است که ورودی های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه آزاد سر یک کلاس میشینند و نه تنخا در شهریه بلکه در کیفیت آموزشی یا اعتبار مدرک آن ها هیچ تفاوتی وجود ندارد.

تماس با کنکور مشاور

برای اطلاع از هزینه دانشگاه های آزاد بدون کنکور در سال 1401 در زیر گروه آزمایشی مورد علاقه خود همین الان با کنکور مشاور تماس بگیرید تا مشاورین ما نحوه محاسبه شهریه های ثابت و متغیر هر رشته را برایتان توضیح دهند با اینکار قطعا با دیدی باز و براورد درست هزینه ها وارد دانشگاه و رشته دلخواهتان میشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید