مشاور کنکور

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

 

 

مطالعه اصولی و صحیح

مطالعه هر درس روش خاص خود را دارد. برخی از دروس نسبت به دروس دیگر اهمیت و ضریب بیشتری در کنکور دارند. برخی از دروس هم هستند که گرچه جزو منابع کنکور محسوب می شوند اما ضریب بسیار کمی دارند که مطالعه آنها تاثیری در رتبه نهایی شما نخواهد گذاشت. با توجه به مواردی که گفتیم برای اینکه بدانید چه عملکردی در قبال نحوه اصولی مطالعه هر درس داشته باشید می توانید از یک مشاور کمک بگیرید تا به شما علاوه بر نحوه درست خواندن هر درس به شما اطلاعات کاربردی زیادی بدهد.

برنامه ریزی برای مطالعه

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم و تاثیر گذار در قبولی آزمون کنکور داشتن یک برنامه ریزی اصولی است. به خاطر داشته باشید که برنامه ریزی برای کنکور کار هرکسی نیست شما باید حتما تمام جوانب را در نظر بگیرید تا بتوانید موفق عمل کنید. برنامه ریزی درست یکسری قواعدای دارد به گونه ای که در ابتدا نباید یک برنامه خیلی سنگین باشد، تمامی دروس باید در این برنامه ریزی دسته بندی شوند، دروس اختصاصی و عمومی را باید جوری در کنار هم چید که به هر دو مورد رسید و اینکه باید در این برنامه از دیگر جوانب زندگی شخصی خود باز نماند.

معرفی دروس مهم کنکور

در کنکور تمامی دروس جایگاه خاص خود را دارند. همانطور که در موارد بالاتر اشاره کردیم تمامی دروس ضریب یکسان ندارند. برخی از دروس تخصصی و برخی دیگر عمومی هستند. از طرف دیگر منابع تست هم بسیار گسترده اند. با این تفاسیر داوطلب از تمامی این مسائل ممکن است آگاهی نداشته باشد و زمان خود را صرف منابع نامعتبر یا کم اهمیت کند. یک مشاور خوب به شما کمک خواهد کرد تا براساس دانش او دروسی را مطالعه کنیم که واقعا برای کنکور شما رتبه آور است. او می داند شما دقیقا وقت خود را صرف چه دروسی نمایید یا اینکه بهترین منابع تستی کدامند.

هدفمند کردن محصل

خیلی از داوطلبان هستند بدون داشتن برنامه ای مشخص در آزمون سراسریثبت نام می کنند. اینگونه داوطلبان بدون اینکه هدفی داشته باشند روع به مطالعه کرده و حتی ممکن است در آزمون موفق هم شوند . وجود مشاور به دانش آموز کمک خواهد کرد تا برحسب توانمندی، استعداد و علاقه ای که دارد روند مطالعه خود را در پیش بگیرد. داشتن هدف در آزمون تاثیر به سزای در موفقیت داوطلب خواهد داشت و آینده تحصیلی و شغلی او را تضمین خواهد کرد. چرا زمانی که شما برای انجام آزمون وقتی را صرف قبولی در آن کرده اید صرفا برای این باشد که یک کاری را از دوش خود بردارید چرا به دنبال هدفمند کردن آن نمی روید تا موفق تر عمل کنید و آینده را در قبال آن برای خود بسازید.

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید