مشاوره کنکور انسانی

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

مشاوره کنکور انسانی برای کسانی که پشت کنکور هستند بسیار حائز اهمیت است. ورود به برخی از رشته های پر طرفدار در دانشگاه های خاص ، کار مشکلیه که نیاز به تراز و رتبه خوبی خواهد داشت.

علاوه بر این انتخاب رشته کنکور انسانی در برخی از رشته ها مثل حقوق، با رقابت زیادی همراه است. پس برای انتخاب رشته، آینده بازار کاری رشته مورد نظر شما هم اهمیت داره و همچنین هدف شما برای تحصیل در رشته های علوم انسانی که مخاطبان خیلی زیادی دارند در نتیجه توجه به مشاوره برای کنکور انسانی امری مهم به نظر می رسد.

موفقیت در کنکور انسانی با این حجم از رقابت تا حدی دشوار است و به خاطر رقابت بالا، اهمیت شناخت دقیق این رشته بسیار زیاد است.

بهترین مشاوره کنکور انسانی مشاوری است که در اون مشاور در هر زمان از سال کنکور و در هر سطحی که شما قرار دارید، مسیر ارتقا و پیشرفت را از طریق یکسری اصول درست شما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

نکته مورد توجه در کنکور انسانی

مشاوره کنکور انسانی
مشاوره کنکور انسانی

همانطور که در بالا ذکر کردیم رشته انسانی از جمله رشته های پر طرفدار است که دا.طلبان ان معمولا چند کد رشته مشخص را مورد هدف قرار می دهند.

علت این امر بازار کار و اینده شغلی کد رشته های علوم انسانی است. به خاطر داشته باشید که شما باید قبل از برنامه ریزی برای قبولی در یک کد رشته اطلاعات دقیقی از آینده کاری آن داشته چرا که صرف علاقه در رشته های علوم انسانی نمتواند موفقیت آفرین باشد.

در نتیجه قبل از این مسله حتما با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید تا به شما راهنمایی کنید چپونه موفق تر خواهید بود. صرف تحصیل در یک رشته نمیتواند آینده شما را تضمین نماید.


بنابراین اگر قصد دارید که در این رشته ثبت نام کنید حتما از تجارب یک مشاور خوب بهره بگیرید. یک مشاور خوب شما را از ابتدای مطالعه تا زمان برگزاری آزمون و در نهایت انتخاب رشته سراسری همراهی خواهد کرد.

مشاور در هر مرحله از روند مطالعه با یکسری راهنمایی ها به شما کمک کند تا بهترین شوید در نتیجه مشاور بهترین راه برای بهترین نتیجه گیری است.

منابع کنکور انسانی

با توجه به حجم بالای منابع کنکور داشتن یک مرجع تحصیلی برای این آزمون اهمیت زیادی دارد. بررسی منایع اصلی کنکور تاثیر به سزای در قبولی شما دارد چرا که شما را از مطالعه منابع بی ارزش بی نیاز کرده و باعث می شود تا زمان خود را بیشتر صرف منابع ای کنید که اهمیت زیادی دارند تا بهترین رتبه را از طریق ضریب آن دارا شوید.

علاوه بر منابع اصلی شما باید منابع کمک آموزشی را نیز مطالعه نمایید تا راه کنکور برای شما راحتر شود. یک مشاوره خوب با اطلاع رسانی شما از منابع اصلی و کمک آموزشی مناسب در این رقابت سنگین یاری کند.

کار هایی که یک مشاور کنکور انسانی انجام میدهد:

👈 شناخت کامل رشته های علوم انسانی

یک مشاور خوب باید با توجه هدف شما از ادامه تحصیل از رشته های مختلف علوم انسانی اگاهی کامل داشته باشد.

مشاور با اگاهی از اینکه بر اساس هدف شما رشته مورد نظر داخل کدوم زیرگروه قرار دارد به شما کمک کند. توی اون زیرگروه درس ها اهمیتشون وضرایبشون به چه صورت است تا بتونیم باتوجه به اهمیت دروس برای شما زمان بندی و برنامه ریزی کند.

در زیرگروه انسانی کد رشته های زیادی وجود دارد که هر کدام آینده شغلی متفاوتی دارند. مشاوره تحصیلی با آگاهی کاملی که از کد رشته های انسانی دارد به داوطلب کمک می کند تا برحسب علاقه و استعدادی که دارد برای موفقیت در قبولی برای آن کد رشته تلاش نمایید.

در این زمینه شمامیتوانید از مشاور بخواهید شما را در زمینه کد رشته های که آینده شغلی بهتری دارند راهنما باشد.

حال که آینده و هدف آزمون را بهتر یافتید و برای موفقیت در یک رشته مشخص میخواهید اقدام نمایید قطعا هدفمند تر با برنامه تر خواهید بود و این خود رفتن نصف بیشتر راه برای شماست.

👈 برنامه ریزی برای کنکور انسانی توسط مشاور

یکی دیگر از ویژیگی های مشاوره کنکور انسانی توجه به برنامه ریزی است. داشتن یک برنامه و راهبرد دقیق به شما کمک خواهد کرد که بدونید مسیری که در پیش دارید چیست و قرار است چطور در این مسیر به مقصد برسید.

راهبرد را آزمون آزمایشی شما تعیین میکند. چرا که خیلی از داوطلبان نمی دانند که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی انجام دهند و از روش های درست برنامه ریزی کنکور اطلاعاتی ندارند، در نتیجه مشاور با ارائه راهکارهایی برای مطالعه درست ، مسیر موفقیت شما را در این ماراتن بسیار مهم هموار می کند.

پیشنهاد ما به شما : برنامه ریزی کنکور انسانی

داشتن یک برنامه هدفمند میتواند بریا شما بسیار کمک کننده باشد در این مرحله مشاور با استفاده از تجربه ای که دارد سعی می کند برنامه ریزی را بر حسب توان شما در نظر بگیرد.

برنامه ای که مشاور برای شما در نظر می گیرد مختص شماست و بر اساس توانمدی های شما چیده شده است. در برنامه ریزی که توسط مشاور صورت می گیرد شما کاملا اصولی به سمت یک هدف مشخص حرکت می کنید.

👈 معرفی بهترین منابع آموزشی

برای کسب موفقیت در کنکور سراسری داشتن بهترین منابع مناسب اصلی و کمک آموزشی است. در اینجا مشاور باید لیست بهترین منابع کنکور انسانی رو به داوطلب ارائه کند.

انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب و با کیفیت برای رسیدن به موفقیت بسیار راه گشا هستند زیرا منابع کمک درسی به تکمیل شدن فرآیند مطالعه شما کمک بسیار زیادی می کند به همین دلیل انتخاب بهترین منبع یکی دیگر از مهم ترین مراحل موفقیت در کنکور می باشد.

شرکت در آزمون های آزمایشی نیز همانند استفاده از منابع کمک آموزشی می تواند به موفقیت داوطلب کمک زیادی کند. مشاور براساس سطح درسی داوطلب ، کتاب های کمک آموزشی معرفی خواهد کرد.

معرفی منابع کمک درسی به این ترتیب که پس از ارتباط با مشاورین ما و اطلاع از سطح درسی شما، به شما کتاب های تست و کمک درسی از انتشارات مختلف معرفی می کند.

مثلا باتوجه به این که شما دانش آموز قوی یا متوسط و یا ضعیف هستی، برای درس عربی و یا اقتصاد بهتر است ازکدام کتاب کمک اموزشی را استفاده کنید.

👈 روش مطالعه صحیح دروس

یکی دیگر از مباحث مهم در مشاوره کنکور انسانی ارائه مجموعه کاملی از روش مطالعه دروس کنکور است.

در واقع یکی از وظایف مشاور شما این است که تکنیک ها و روش مطالعه دروس تخصصی و عمومی رو به صورت کامل به دانش آموز ارائه دهد.مشاور شما با راهنمایی‌هایی در زمینه روش های مختلف مطالعه به شما کمک میکنه تا روش خاص خود را متناسب با ظرفیت هایتان پیدا کنید.

پیاده سازی نحوه مطالعه هر کدام از دروس کاملا حایز اهمیت است . این اقدام کمک میکنه تا یادبگیرید دروس دین و زندگی، اقتصاد ، علوم وفنون ادبی و … را چگونه باید مطالعه کنید تا در کنکور نتایج بهتری را بدست آورید.

در این زمینه مشاور می داند که شما باید برای هر درس چه مدت زمان وقت بگذارید، قسمت های مهم هر درس کدام است و اینکه تکنیک خواندن هر درس چیست.

مشاوره علاوه بر این دروس را برحسب سختی و آسانی نیز تقسیم می کند و بر اساس یک برنامه ریزی صحیح و کاربردی به شما خواهد گفت که در مقابل هر درس چگونه عمل کنید تا آن درس را بهتر بفهمید.

آخرین اخبار و اطلاعات تحصیلی کشور در اینستاگرام کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

افزایش تراز

افزایش تراز

یکی از موضوعاتی که ذهن هر دانش آموز و یا متقاضی کنکور سراسری را به خود درگیر می‌کند بحث افزایش تراز است. برای دستبابی به

Read More »