لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

مشاوره تحصیل پزشکی با آزمون

مشاوره تحصیل پزشکی با آزمون
مشاوره تحصیل پزشکی با آزمون

تحصیل پزشکی با آزمون از جمله گرایش های پر طرفدار در بین داوطلبان کنکور رشته تجربی است. اما از طرفی قبولی در این رشته بسیار دشوار میباشد. رشته پزشکی از جمله گرایش های پر طرفدار در بین داوطلبان کنکور رشته تجربی است. با توجه به اینکه بازار کار رشته های مختلف انسانی و سایر رشته های نظری به نسبت بازار تجربی و رشته پزشکی محدود است خیلی ها خواهان قبولی در رشته پزشکی هستند.

با وجود شیرینی درآمد و بازار کار این رشته باید اشاره کرد که برای پزشکی قبول شدن باید زحمت زیادی کشید و این رو هیچ کس نمیتواند بدون اینکه سختی های لازم را برای قبولی در این رشته ا ز سر نگذراند موفق شود. موفقیت در پزشکی نیازمند علم و عمل تشخیص، پیش آگهی، درمان و پیشگیری از بیماری می باشد.

پزشکی شامل انواع مختلفی از شیوه‌های مراقبت‌های بهداشتی می باشد که برای پیشگیری و درمان بیماری‌ها به حفظ و بهبود سلامتی کمک می نماید.

پزشکی معاصر پزشکی بیومدیکال، تحقیقات زیست پزشکی، ژنتیک و فن آوری پزشکی را برای تشخیص، درمان و جلوگیری از آسیب و بیماری، نه به طور معمول از طریق داروها یا جراحی، بلکه از طریق درمان‌های متنوع مانند روان درمانی، پلاکت‌های خارجی و کشش، وسایل پزشکی، بیولوژیک، و تابش یونیزه، درمان مینماید.

*****برای دریافت مشاوره کنکور تجربی کلیک کنید*****

بازار کار و آینده شغلی رشته پزشکی

برای پزشکی در ایران بازار خوبی وجود دارد چرا که با وجود تمامی پیشرفت ها در حوزه های مختلفی خیلی از مناطق هستند که هنوز از کمبود پزشک رنج می برند.

علاوه بر این داشتن تخصص و مهارت حرفه در رشته ای مختلف پزشکی قطعا آینده خوبی را با خود به همراه خواهد داشت.

از طرف هم دانشجویان فارغ التحصیل رشته پزشکی لازم نیست مطب بزنند و مشغول درمان شوند بلکه می توانند صرفا به کارهای تحقیقاتی بپردازند. در کنار تحقیق آموزش و تدریس هم برای فارغ التحصیلان این رشته پر در آمد و کار آفرین خواهد بود.

تحصیل پزشکی با آزمون

اهمیت توجه به توانمندی در مطالعه رشته پزشکی

با توجه به اینکه تحصیل در رشته پزشکی نیازمند طی کردن یکسری دروس تخصصی است و همچنین نیازمند داشتن روحیه ای بالا است توجه به توانمندی برای تحصیل در این رشته اهمیت زیادی دارد. گرچه ممکن است اینگونه به نظر برسد که با کسب رتبه قبولی در آزمون پزشکی همه چیز تمام است باید گفت که اتفاقا این تازه شروع کار است.

دانشجوی پزشكی باید آمادگی مطالعه، تحقیق و پژوهش را در حد بسیار گسترده و فراگیر را دارا باشد؛ یعنی اگر دانشجو بسیار توانمند و علاقه‌مند نباشد و تنها برای عنوان و صرفا به خاطر یک اسم وارد این رشته شده است نمی‌تواند در این رشته موفق شود.

به خاطر داشته باشید که دوره پزشکی عمومی نسبت به رشته‌های دیگر، طولانی‌تر است و در طی این مدت دانشجو باید درس‌های متعدد، متنوع، حجیم و نسبتاً پیچیده و دشواری را مطالعه کند لذا در نظر گرفتن توانمندی یک امر ضرور در این گرایش است.

*****برای اطلاع از دانشگاه های بدون کنکور  کلیک کنید*****

استعدادهای ذاتی مورد نیاز برای تحصیل در این رشته

استدلال دیداری: قدرت استدلال با تصاویر و نشانه ها را داشته باشند.
استدلال ریاضی: کشف روابط میان اعداد و شناسایی الگوهای موجود در آنها در این افراد وجود داشته باشد.
استعداد درک 3 بعدی: بتوانند ماورای آنچه که در سطح چیزها و امور است را ببینند. یعنی بتوانند وجه یا وجوهی از شکلی که نمی‌بینید، یک بازنمایی فرضی در ذهن خود بی‌آفرینند.
استعداد دقت: بتوانند به خوبی تمرکز کنند و دقت داشته باشند تا با به خاطر سپردن جزئیات و استفاده از آن در موقیت‌های جدید مفید باشند.

متخصصان و مشاوران کنکور مشاور این آمادگی را دارند تا به شما اطلاعات لازمه را در زمینه تحصیل پزشکی بدون آزمون ارائه دهند. کافی است با مشاوران در این مجموعه تماس فرمایید و از تجربیات آنها بهره مند شوید.

***** برای رزرو وقت مشاوره تلفنی کلیک کنید *****

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

Read More »
انصراف از دانشگاه پیام نور

انصراف از دانشگاه پیام نور

انصراف از دانشگاه پیام نور یکی از تصمیمات سخت و مهم در زندگی دانشجویان است. این تصمیم ممکن است به دلایل مختلفی از جمله عدم

Read More »
برای تماس با مشاور کلیک کنید