لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

چگونه بدون کنکور مدیریت بازرگانی قبول شویم؟

قبولی در کنکور رشته بازرگانی بدون کنکور

قبولی در کنکور رشته بازرگانی بدون کنکور با کمک متخصصین و مشاورین به راحتی انجام می شود. در سال های اخیر شاهد ارائه ی بسیاری از رشته ها بدون کنکور بوده ایم.

با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش دانشگاه ها با آزمون سراسری محدود است این طرح بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از رشته هایی که این روز ها بازار آن داغ است و معمولا در بسیاری از دانشگاه دهای دولتی و غیر دولتی کشور بدون آزمون ارائه می شود.

در پذیرش بدون کنکور داولطبان بدون شرکت در آزمون سراسری و تنها بر اساس سوابق تحصیلی خود می توانند در رشته ی مدیریت بازرگانی درس بخوانند.

پیشنهاد برای شما : چگونه بدون کنکور رشته مدیریت صنعتی قبول شویم

منظور از پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی این است که فرد تنها بر اساس معذل کتبی خود و یا مصاحبه ای که ممکن است برخی از دانشگاه ها برای پذیرش بدون کنکور داشته باشند؛ می تواند در رشته ی مدیریت بازرگانی درس بخواند.

مدیریت بازرگانی از رشته های مورد استقبال برای دانش آموزان رشته ی ریاضی و انسانی است. بازار کار این رشته خوب است و درآمد خوبی هم دارد.

قبولی در کنکور رشته بازرگانی بدون کنکور

شرایط قبولی در رشته ی مدیریت بازرگانی بدون کنکور چیست؟

شرایط قبولی بدون کنکور برای همه ی دانشگاه ها و رشته ها یکسان نیست. اما همانطور که گفتم یکی از مهم ترین شروط شرط معدل است.

اما اینکه میزان معدل چه میزان باید باشد که فرد بتواند بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در رشته ی مدیریت بازرگانی درس بخواند بستگی به اعتبار دانشگاه ها دارد. دانشگاه های دولتی که شرایط ویژه ای برای تحصیل دارند و دوره های روزانه ی آن بدون شهریه است معمولا سخت گیری بیشتری را در پذیرش دانشجویان بدون کنکور اعمال می کنند.

اما نکته ی حائز اهمیت این است که همه ی دانشگاه های سراسری بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند. شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وب سایت دانشگاه ها می توانید از اطلاعیه ها ی پذیرش بدون کنکور اطلاع یابید.

حتما شما هم هنگام وب گردی در سایت و صفحات مجازی با اطلاعیه هایی نظیر اینکه دانشگاه دولتی فلان در رشته ی مدیریت بازرگانی بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

علاوه بر شرایط مندرج در سایت سازمان سنجش، هر دانشگاه نیز شرایط خاصی را بری هر رشته بیان می کند.

شرایط قبولی در رشته ی مدیریت بازرگانی بدون کنکور

  کدام دانشگاه ها در رشته ی مدیریت بازرگانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند؟

دانشگاه های دولتی و غیر دولتی کشور بدون کنکور در رشته ی مدیریت بازرگانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند. شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش دسترسی یابید و دفترچه ی انتخاب رشته را دانلود کنید و لیست دانشگاه  هایی که بدون کنکور در رشته ی مدیریت بازرگانی دانشجو می پذیرند را مشاهده نمایید.

دانشگاه های سراسری، دانشگاه های پیام نور کشور، دانشگاه های آزاد و دانشگاه غیر انتفاعی در رشته ی مدیریت بازرگانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

پذیرش در برخی دانشگاه هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند معمولا در دو نوبت انجام می شود هم در ماه مهر و هم در بهمن ماه. نحوه درخواست تقاضا  ثبت نام در رشته ی مدیریت بازرگانی بدون کنکور برای دانشگاه های مختلف متفاوت است.

حتما اطلاعیه های ثبت نام را با دقت مطالعه بفرمایید و نسبت به شرایط ثبت نام و نحوه ی پذیرش اطلاع یابید. در ضمن می توانید از طریق وب سایت کنکور مشاور با متخصصین در زمینه کنکور و مشاوره های تحصیلی انجام پذیر است.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید