لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

قبولی در رشته ی معماری بدون کنکور

قبولی در رشته ی معماری بدون کنکور

قبولی در رشته ی معماری بدون کنکور با روش های مشاورین وب سایت کنکور مشاور به راحتی امکان پذیر است. معماری یکی از رشته هایی است که می توانید بدون کنکور در آن قبول شوید.

معماری از جمله رشته های پر طرفدار برای افرادی است که به هنر و زیبایی شناختی علاقه دارند. رشته ی معماری تلفیقی از هنر و مهندسی است و بازار کار رشته ی معماری نیز مطلوب علاقه مندان به این رشته است و بستگی به توانایی و قدرت مهندسی و ذوق هنری خودشان دارد.

علاوه بر این آن دسته از فارغ التحصیلان رشته ی معماری که توانایی راه اندازی دفاتر مهندسی ویژه خود را ندارند می توانند در عناوین شغلی دیگ همچون طراحی، مدیریت پروژه، مهندسی مشاور، مهدسی ناظر، تدریس در هنرستان ها و… استخدام شوند.

شرایط خوب کاری مهندسی معماری باعث افزایش علاقه مندان و داوطلبان به این رشته شده است و از طرفی ظرفیت پذیرش دانشگاه یی که با استفاده از آزمون سراسری در رشته مهندسی مهماری دانشجو می پذیرند محدود است.

لذا پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها در این رشته ی که در سال های اخیر افزایش یافته است فرصت خوبی را برای داوطلبان فراهم نموده است.

قبولی در رشته ی معماری بدون کنکور

شرایط پذیرش بدون کنکور معماری

باتوجه به اینکه تمام دانشگاه های کشور اعم از دانشگاه های دولتی و دانشگاه های آزاد و غیر انتفاعی و دانشگاه های پیام نور و همچنین دانشگاه های علمی کاربردی در رشته ی مهندسی معماری بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

شرایط پذیرش دانشگاه های مختلف متفاوت است و با توجه به دانشگاهی که قصد تحصیل دارید باید ببینید که شرایط برای پذیرش چیست.

مطلب پیشنهادی به شما : مهندسی برق بدون کنکور

علاوه براین شرایط برای مقاطع مختلف متفاوت است. افرادی که قصد دارند در مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته ی معماری بدون کنکور درس بخوانند شرایط نسبت به مقاطع بالاتر آسان تر است.

علاوه براین تحصیل در دانشگاه های دولتی بدون کنکور از آنجایی که فرد شهریه نمی پردازد و تحصیل معمولا رایگان است سخت گیری بیشتری وجود دارد اما باز هم تاکید می کنم که شرایط برای دانشگاه های مختلف متفاوت است.

شرایط پذیرش در رشته ی مهندسی معماری بدون کنکور چیست؟

میزان معدل برای قبولی در رشته ی مهندسی معماری بدون کنکور چه قدر است؟

قبولی در این رشته معمولا بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی است. میزان معدل برای قبولی برای دانشگاه های مختلف و رشته های مختلف و مقاطع مختلف متفاوت است.

شرایطی که برای قبولی در رشته ی معماری در نظر گرفته شده معمولا در سایت سازمان سنجش کشور و وب سایت دانشگاه ها درج می شود.

یکی از راه هایی که شما می توانید از شرایطی که برای پذیرش در دانشگاه در رشته ی مهندسی معماری بدون کنکور وجود دارد اطلاع یابید پرس و جو از افرادی است که در دانشگاه مورد نظر و در رشته ی مهندسی معماری درس می خوانند.

اما توجه نمایید که این شرایط برای دوره های مختلف متفاوت است و بهترین اطلاعات به روز سایت سازمان سنجش و وب سایت دانشگاه هاست.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست
ظرفیا مازاد
nima

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید