لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور+ راه ها و روش های آن

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور نازمند داشتن شرایط ویژه و خاصی است. امروزه شاخه های مختلف رشته ی مدیریت در میان داوطلبان رشته ی ریاضی و به ویژه داوطلبان رشته ی انسانی بسیار محبوب و پر طرفدار هستند.

شاخه های مختلف رشته ی مدیریت شامل: رشته ی مدیریت بازگانی، مدیریت مالی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی است.

در میان گرایش های رشته ی مدیریت در دوران کارشناسی مدیریت مالی محبوب تر است و رقابب زیادی برای ورود به دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته وجود دارد.

اما نکته ی حائز اهمیت این است که شرکت در آزمون سراسری تنها راه تحصیل در رشته ی مدیریت نیست؛ دانشگاه های گوناگونی در سطح کشور همه ساله بنابر شرابط خاصی اقدام به پذیرش دانشجو در رشته ی مدیریت بدون کنکور می نمایند.

در واقع این دانشگاه ها از میان داوطلبانی که در آزمون سراسری و کنکور شرکت نکرده اند دانشجو می پذیرند.

برای آگاهی از شرایط قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور ابتدا باید دانشگاه هایی را که بدون کنکور دانشجو می پذیرند مشخص نمایید و پس از آن با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر شرایط مندرج در وب سایت را که شرایط و راهنمای قبولی و ثبت نام بدون کنکور است به دقت مطالعه نمایید.

در صورت مشمول شرایط برای ارائه ی در خواست بنا بر دستورالعمل مندرج در سایت یا به صورت حضوری مراجعه کنید و یا مدارک خود را به صورت الترونیکی و با استفاده از راه های ارتباطی مذکور در سایت ارسال نمایید و پس از تایید مدارک و  احراز صلاحیت  برای ثبت نام اقدام نمایید.

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور

قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور در دانشگاه سراسری

حتما برای شما هم جالب توجه است که برخی از دانشگاه های سراسری بدون آزمون در رشته ی مدیریت دانشجو می پذیرند و این یک نوید برای آن دسته از داوطلبانی است که در کنکور شرکت نکرده اند و یا به هر دلیلی نتوانسته اند رتبه ی لازم برای قبولی در دانشگاه مورد نظر خود را کسب کنند.

مطلب پیشنهادی به شما : چگونه بدون کنکور مدیریت بازرگانی قبول شویم

دانشگاه های سراسری که بدون آزمون دانشجو می پذیرند معمولا ساز و کارشان بدین صورت است که با توجه به سوابق تحصیلی داطلبان، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته ی مدیریت می کنند.

اما توجه نمایید که همه ی دانشگاه های سراسری در دوره های شبانه و یا روزانه ی خود بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند شما ابتدا باید اطمینان نمایید که دانشگاه مورد نظر بدون کنکور در رشته ی مدیریت و زیر شاخته های آن دانشجو می پذیرد یا خیر.

مراد از پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی این است که شما با معدل بالا می توانید در رشته ی مدیریت بدون کنکور تحصیل کنید. رنح معدل ها و  میزان سوابق تحصیلی هم چنین لیست رشته هایی که بدون کنکور دانشجو می پذیرند در سایت دانشگاه ها قبل مشاهده است.

بنابراین اگر شما تصمیم دارید بدون کنکور در رشته ی مدیریت و در دانشگاه سراسری پذیرفته شوید باید خوب درس بخوانید تا بتوانید سوابق تحصیلی خود را ارتقا دهید.

ثبت نام بدون کنکور رشته ی مدیریت در دانشگاه پیام نور

تعداد دانشگاه های پیام نوری که در رشته ی مدیریت بدون کنکور دانشجو می پذیرند بیشتر از دانشگاه های سراسری است. علاوه بر این متقاضیان رشته ی مدیریت بدون کنکور در دانشگاه های پیام نور کمتر از دانشگاه ها سراسری است.

شما با مراجعه به سایت سازمان سنجش می توانید از  شرایط قبولی در رشته ی مدیریت بدون کنکور در رشته و دانشگاه مورد علاقه ی خود اطلاع یابید.

داوطلبان می توانند با مطالعه ی کد رشته محل های بدون کنکور مدیریت دانشگاه پیام نور در دفترچه ی راهنمای ثبت نام رشته هایی که صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند مراجعه نمایند.

رشته ی مدیریت در دانشگاه های غیر انتفاعی

دانشگاه های غیر انتفاعی که از بودجه ی دولتی استفاده نمی کنند و مستقیما از طریق شورای هیئت امنا اداره می شوند؛ این دانشگاه ها نیز بدون کنکور دانشجو می پزیرند.تحصیل در این دانشگاه ها کاملا آزاد و غیر رایگان استو دانشجو برای هر ترم خود و بر اساس واحدهای انتخابی خود شهریه بپردازد.

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست
ظرفیا مازاد
nima

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید