دینی کنکور چقدر در سرنوشت رتبه ها تأثیر دارد؟

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

 

یکی از سوالاتی که ممکن است برای داوطلبان کنکور پیش آید این است که دروس عمومی چقدر در سرنوشت رتبه ها تاثیر می گذارد  در پاسخ به این سوال باید گفت یکی از برگ برنده های داوطلبان کنکوری این است که با استفاده از دروس عمومی می توانند رتبه بسیار خوبی از آزمون سراسری کنکور کسب کنند. همان طور که می دانید دروس عمومی تشکیل شده از درس عربی و زبان خارجه و دین و زندگی و ادبیات فارسی که هر یک از این ها حدود ۲۵ عدد سوال در کنکور طرح می‌ شود. داوطلبان برای پاسخگویی به سوالات عمومی کنکور تنها یک ساعت وقت دارند. که این یک ساعت تقسیم برای چهارم برای هر درس تقریباً ۱۵ دقیقه تخمین زده می شود البته که ۱۵ دقیقه هم وقت اضافه برای مرور و پاسخگویی به سوالات عمومی در پایان قرار داده می شود.

دینی کنکور چقدر در سرنوشت رتبه ها تأثیر دارد؟

تاثیر دین و زندگی در نتیجه آزمون سراسری کنکور

همان طور که می دانید درس دین و زندگی مربوط به سیره و سنت زندگی پیامبران و امامان بوده است و هم چنین به دانش آموزان مفاهیم و قوانین دینی را آموزش می دهد. در واقع هر چیزی که مربوط به دین مبارکه اسلام باشد در این کتاب وجود دارد. حتما میدانید که درس دین و زندگی به طور کلی به دو قسمت تقسیم می شود:

  • بخش آیات قرآنی
  • بخش مطالب و متن کتاب

از این رو دانش آموزان و یا داوطلبان باید بتوانند هر یک از این دو بخش تسلط کامل بیابند. در واقع منظور از آیات قرآنی همه آیاتی است که در ابتدای هر درس در کتاب دین و زندگی ۱ و ۲ و ۳ درج شده است. که داوطلبان باید معنی و مفاهیم این آیات را از بر باشند تا بتوانند تست های مربوط به آیات دین و زندگی را به راحتی پاسخ دهند.

دینی کنکور چقدر در سرنوشت رتبه ها تأثیر دارد؟

متن درس دین و زندگی

متن کتاب درس دین و زندگی شامل مطالب و توضیحات بسیار زیادی است که همه آن ها مربوط به زندگی امامان و پیامبران و هم چنین شیوه زندگی درست مطابق با استانداردها و اصول دین اسلام می باشد. به همین خاطر توصیه کنکور مشاور  به دانش آموزان کنکوری این است که بدون اینکه مطالب کتاب درسی را حفظ کنند آن ها را بفهمند. زیرا هیچ چیز مانند فهمیدن مطالب درسی می ‌توانند در پاسخگویی به سوالات کنکور کمک کند. اما اگر سعی در حفظ آنها داشته باشید قطعاً از حافظه شما پاک می شوند. هر چند که در این میان باید بتوانید یک جمع بندی کامل از کتاب های دین و زندگی ۱ و ۲ و ۳ داشته باشید و همه مطالب هر سه کتاب را به هم ربط دهید زیرا اکثر مطالب آن ها به هم مربوط می شوند و ممکن است سوالاتی ترکیبی از دین و زندگی در کنکور طرح شود.

منابع دین و زندگی کنکور

دینی کنکور چقدر در سرنوشت رتبه ها تأثیر دارد؟

یکی از راه های موفقیت در تست زنی و افزایش درصد بالا از درس دین و زندگی در کنکور این است که منابع درسی خود را به خوبی انتخاب کنید. منظور از منابع تمام کتابهای تست و کمک درسی است که برای فهم بیشتر مطالب کتاب استفاده می کنید. حتماً باید منابعی را انتخاب نمایید که معتبر باشد و طراحان سوال آن هیچ گونه خطایی در طرح سوالات نداشته باشند. سعی کنید تعداد تست زدن در دروس دین و زندگی را افزایش دهید. در این صورت با تست های مختلف کنکور سال های قبل آشنا خواهید شد هم چنین آن قدر برای تان همه چیز آسان می‌ شود که در مدت زمان کوتاهی می توانید به تعداد سوالات بیش تری پاسخ دهید. در واقع ممکن است با به دست آوردن درصد بالا از درس دین و زندگی بتوانید بهترین دانشگاه در شهر های بزرگ را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

برای تماس با مشاور کلیک کنید