دانشگاه آزاد بدون کنکور

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

دانشگاه های آزاد نیز میتوانند بدون کنکور در کد رشته های مختلف دانشجو می پذیرند. دانشگاه آزاد معمولا در تمام کد رشته ها به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی، در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را در لیست ورودی بدون آزمون خود دارد. در ادامه دانشگاه های آزاد بدون کنکور را بررسی میکنیم.

از آنجا که خیلی از داوطلبان به دنبال تحصیل در دانشگاه ازاد بدون آزمون هستند لذا اطلاع داشتن از شرایط نام نویسی و جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در سال تحصیلی پیش رو اهمیت زیادی دارد.

دانشگاه آزاد در سال 2 بار برای ورودی مهر و ورودی بهمن ، به شیوه بدون کنکور دانشجو می پذیرد. داوطلبان علاقمند به شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد سال پیش روی خود باید در زمان مقرر تعیین شده برای مقطع تحصیلی مورد نظر ، برای ثبت نام نهایی خود اقدام نمایند.

به خاطر داشته باشید که به دلیل داشتن شرایط مختلف عمومی و اختصاصی که قبولی در دانشگاه های ازاد بدون کنکور دارد لازم است شما با یک فرد متحصص در این زمینه مشورت نمایید چه کسی بهتر از یک مشاور خوب در این زمینه تا شما را هنمایی کنید.

با توجه به اینکه تحصیل در هررشته ای نمیتواند برای شما کارساز باشد قبولی بدون کنکور در دانشگاه ازاد دلیل بر این نمیشود که شما بخواهید بدون در نظر گرفتن خیلی از موارد از جملع استعداد اقدام به ثبت نام نمایید.

به شما پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدامی ابتدا با یک مشاور خبره مشورت کنید مشاوری که گاهی کامل از کد رشته و شرایط ثبت نام را دارد.

شرایط عمومی ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه های ازاد

دانشگاه بدون کنکور آزاد
  1. دانشگاه آزاد تعهدی در زمینه اسکان دانشجو ندارد.
  2. داوطلب باید تمامی  ضوابط و قوانین ارائه شده در دانشگاه آزاد اسلامی را قبول گند
  3.  برخورداری از شرایط و توانمندی های جسمی مورد نیاز برای ثبت نام و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر
  4.  عدم استفاده از انواع مواد مخدر
  5.  پابند به نظام جمهوری اسلامی ایران

تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی

در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1361 آیت اله هاشمی رفسنجانی در یکی از خطبه های نماز جمعه طرح تأسیس این دانشگاه را عنوان کرد و پس از آن به همراه آقای دکتر عبدالله جاسبی اساسنامه آنرا جهت گرفتن تأییدیه خدمت رهبر انقلاب آیت اله خمینی برده و در آذر ماه همان سال به عنوان مؤسسه عام دارالمنفعه رسماً شروع به کار نمودند .

وضعیت حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه بدون کنکور آزاد

درحال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با هزاران دانشجو ، صدها مؤسسه آموزشی ، مراکز تحقیقاتی و حتی ده ها بیمارستان جزو برترین دانشگاه ها شناخته گردیده است .

دانشگاه بدون کنکور آزاد

این دانشگاه تمامی رشته های خود را دراختیار داوطلبان تحصیلات در دانشگاه بدون کنکور قرارداده و این امکان را فراهم کرده است که علاقمندان به رشته هائی که نتوانسته اند ازطریق قبولی در کنکور سراسری به ادامی تحصیل بپردازند ، این راه را برایشان گشوده است .

تاریخ ثبت نام دانشگاه بدون کنکور آزاد

این دانشگاه نیز مانند دانشگاه های بدون کنکور دیگر در دو نوبت اقدام به ثبت نام می نماید . نوبت اول در مهر ماه و نوبت دوم در بهمن ماه هرسال انجام می گیرد.

مطلب پیشنهادی به شما : رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای ثبت نام در این دانشگاه در زمان های اعلام شده می باست به سایت مربوطه مراجعه نموده و برای اطلاعات اولیه در فرم های مذکور درج گردد . پس از طی مراحل پرداخت هزینه ثبت نام ، می بایست اقدام به انتخاب رشته موردنظرتان نمایید .

نکته ای مهم

دانشگاه بدون کنکور آزاد

در زمان انتخاب رشته موردنظرتان دقت لازم را معمول دارید و در تأیید نام رشته با کد همان رشته بسیار دقت کنید توصیه می شود برای اطمینان از صحیح بودن مراحل ثبت نام و انتخاب رشته موردنظرتان حتماً از مشاوران و کارشناسان دارای تجربه عملی در اینکار استفاده نمایید.

در این خصوص مؤسسه کنکور مشاور ، با دراختیار داشتنکارشناسان و مشاوران متخصص شما را ازهرگونه خطای سهوی باز خواهند داشت و راه روشن تری را پیش روی شما خواهند گشود .

فهرست دانشکده های دانشگاه بدون کنکور آزاد

از دانشکده هایی که هرکدام از آنها رشته های مورد علاقه شما را تدریس می کنند ، می توان به این دانشکده ها اشاره کرد :

دانشکده مدیریت ، زبان های خارجی ، علوم انسانی ، علوم پایه ، الهیات و معارف اسلامی ، شیمی ، علوم و فنون  دریایی ، فنی و مهندسی و علوم زیستی .

برای ثبت نام به کدام سایت مراجعه کنیم ؟

بهترین و مطمئن ترین نحوه ثبت نام ازطریق مطالعه دفترچه ثبت نام است که با مراجعه  به سایت سنجش ، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد می توان به آن دسترسی پیدا نمود .

توصیه می شود برای تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها را بررسی نموده و با اطلاعات کافی اقدام به تکمیل فرم ها نمایید .

نشانی سایت ثبت نام دانشگاه بدون کنکور آزاد

ازطریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی :  azmoon.iau.ac.ir در زمان های اعلام شده می توانید دفترچه و لیست رشته های اعلام شده را دراختیار داشته باشید . تمامی واحدهای دانشگاهی بدون کنکور آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته می باشد .

شرایط اختصاصی برای ثبت نام در دانشگاه بدون کنکور آزاد

تعدادی از رایج ترین شرایط اختصاصی دانشگاه آزاد عبارتند از :

  • داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم یا جدید .
  • داشتن مدرک کاردانی ( پیوسته یا ناپیوسته ) .
  • طی کردن 20 واحد جبرانی برای داوطلبانی که مدرک کاردانی پیوسته دارند .
  • به دست آوردن معدل 12 برای گرفتن مدرک کارشناسی .

دانشگاه بدون کنکور آزاد

نکته آخر

درخاتمه مجدداً تأکید می گردد در زمان تکمیل فرم های ثبت نام دقت لازم را معمول دارید ، چون پس از تکمیل مراحل ثبت نام و تایید نهایی ، امکان ویرایش را نخواهید داشت و مطمئناً این راه باعث ضرر شما خواهد شد.

تماس با کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

درس خواندن در ماه رمضان

درس خواندن در ماه رمضان

کنکوری ها در طول سال کنکور مراحل و شرایط مختلفی را پشت میگذراند که یکی از آن ها ماه رمضان است همچنین اینکه امسال ماه

Read More »
معرفی رشته مترجمی زبان انگلیسی

معرفی رشته مترجمی زبان انگلیسی

برای معرفی رشته مترجمی زبان انگلیسی باید بگوییم که یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی است. این رشته در اکثر دانشگاه‌های دولتی و غیر دولتی ارائه

Read More »
برای تماس با مشاور کلیک کنید