انتخاب رشته ریاضی

انتخاب رشته ریاضی : رشته ریاضی یکی از گرایش های پر طرفدار در میان دانش آموزان است . این گرایش در میان داوطلبان پسر بسیار مورد توجه است. با این وجود این رشته به نسبت دیگر رشته ها داوطبان کمتری دارد و خیلی ها به هنگام کنکور گرایش خود را به تجربی یا دیگر گرایش ها تغییر می دهند. (انتخاب رشته تجربی) اما اگر شما جزو دانش اموزانی هستید که به رشته ای مهندسی علاقه دارید باید به سمت این رشته بروید. به دلیل اینکه داوطلبان کنکور این رشته کم است شاید اینگونه به نظر برسد که قبولی در ان کار راحتی است اما باید به خاطر داشته باشید که صرفا قبولی در این نوع رشته کافی نیست بلکه کیفیت در دانشگاهی که قبول می شوید در این رشته از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
به لحاظ پر طرفدار بودن رشته ریاضی در حال حاضر جز سومین گرایش پر طرفدار محسوب می شود. برای اینکه بتوانید از تحصیل خود بهترین نتیجه را داشته باشید باید انتخاب رشته شما به درستی و زیر نظر یک فرد با تجربه در این زمینه انجام شود.

******برای مشاوره انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.******

اهمیت مشاوره برای انتخاب رشته کنکور ریاضی

بعد از قبولی در کنکور رشته ریاضی اولین اقدامی که باید انجام دهید اگاهی دقیق از رشته های این گرایش است هرچند تا قبل از کنکور قطعا شما داوطلب عزیز بر حسب علاقه خود و توجه به اینده شغلی رشته ها اینکه در چه رشته ای تحصیل نمایید را هدف گذاری کرده اید. با این وجود رتبه شما در کارنامه تاثیر به سزای در انتخاب رشته ریاضی شما دارد. شما می توانید از طریق مراجعه به یک مشاور توضیحاتی درباره هر رشته و انتخاب آن بر حسب تراز به دست آورید. مشاور به شما کمک خواهد کرد تا رشته و دانشگاهی را انتخاب کنید که کیفیت را در راس کار خود قرار داده باشید.در تمامی راهنمایی های مشاور علاقه و توانمندی شما در نظر گرفته خواهد شد.

بازار کار رشته ریاضی

بازار کار این گرایش به نسبت سایر رشته ها نمی توان گفت در ایران تعریف چندانی دارد به خاطر داشته باشید در هر رشته ای که تحصیل می کنید زمانی موفق خواهید بود که علاقه مند باشید علاقه مندی تاثیر زیادی در موفقیت دارد. رشته‌های علوم پایه‌ای مثل علوم کامپیوتر، ریاضیات، فیزیک، آمار و… جزء زیر شاخه‌ های رشته‌ی ریاضی می باشند. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در شرکت‌های دانش بنیان، مراکز علمی و تحقیقاتی، مراکز کشاورزی، مدرسه و دانشگاه و… کار نمایند. محیط زندگی فرد هم تاثیر زیادی در موفقیت کاری این افراد دارد چرا که شهرهای بزرگ به اینگونه فارغ التحصیلان احتیاج بیشتری دارد.

******برای رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.******