لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

آینده شغلی رشته انسانی

کنکور انسانی یکی از رقابتی ترین آزمون ها سراسری سازمان سنجش می باشد. داوطلبان زیادی هستند که به دلایل مختلف در این نوع آزمون ثبت نام می کنند. یکی از دلایل این مسله میتواند آینده شغلی رشته انسانی باشد.

رشته انسانی یکی از پر در آمد ترین گروه رشته هایی که در همه مقاطع تحصیلی اهمیت زیادی دارد.

 این رشته دارای کد رشته های زیادی است که بر حسب علاقه داوطلب قابل تحصیل ها است. رشته های انسانی مخصوصا در حوزه مدیریت و حقوق و حسابداری بازار کار خوب و پر درآمدی دارد.

آیا تحصیل و قبولی در آزمون انسانی کار راحتی است؟

آینده شغلی رشته انسانی با توجه به رقابتی بودن فضای این رشته ممکن است قبولی در آزمون های سراسری سازمان سنجش کار راحتی نباشد.

پیشنهاد ما : آینده کدام یک از رشته های انسانی تضمین شده است

قبولی در کد رشته های انسانی در دوره روزانه امری است که نیازمند برنامه ریزی و تلاش است. اما با گسترش دانشگاه های آزاد و پیام نور آمارها نشان می دهد که بسیاری از کد رشته‌های گروه علوم انسانی دیگر رقابتی نیستند و علاقه‌مندان به تحصیل در این گروه می‌توانند به راحتی در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش شوند وبه تحصیل بپردازند.

با این وجود به خاطر داشته باشید یکسری از کد رشته های این رشته به قدری رقابتی هستند که حتی پذیرش در دوره ازاد و پیام نور آن نیازمند اندکی گذاشتن زمان برای پذیرش است. از جمله ای رشته های میتوان به رشته حقوق و حسابداری اشاره کرد.

آینده شغلی رشته انسانی

آینده کاری رشته حقوق

در حال حاضر کد رشته حقوق نسبت به دیگر رشته های گروه انسانی بازار کار بیشتری دارد.

که به دليل توسعه اين رشته و تعداد زياد فارغ التحصيلان آن، كه از دانشگاه هاي دولتي و غير دولتي وارد بازار كار مي گردند.

با این وجود يافتن كار مناسب براي فارغ التحصيل با دشواري هايي توام است و بخصوص متقاضياني كه علاقه مند به كار خاصي در اين رشته می باشند. مثل متقاضيان وكالت، با محدوديت هايي مواجه مي شوند.

تماس با کنکور مشاور

فارغ‌ التحصيلان‌ اين‌ رشته‌ در زمينه‌هايی چون حقوق قضایی، وکالت و محضر داری مي‌توانند فعاليت‌ نمایند.

آینده شغلی رشته انسانی

فرصت هاي شغلي رشته حسابداری بسيار زیاد است و از پايين ترين سطح تا بالاترين سطح را شامل می شود.

تعداد فارغ التحصيلان بيکار اين رشته نسبت به سایر رشته ها کمتر است و آنان خیلی زوتر وارد بازار کار می شوند. چون از يک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترين کارخانه هاي کشور حداقل براي تهيه اظهارنامه مالياتي به حسابدار نيازمند می باشند. از جمله این گونه موارد شغلی میتوان به :

حسابدار، حسابرس، مدیر مالی، کارشناس، امور مالیاتی ،کارمند بانک، رئیس بانک، کارشناس گمرک، استاد دانشگاه، پـژوهـــشــگـر و کارشناس پشتیبانی نرم افزار اشاره کرد.

کد رشته های علوم انسانی

این رشته‌ها شامل حقوق، حسابداری، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، مددکاری اجتماعی، برنامه‌ریزی اجتماعی و تعاون، علوم تربیتی، مطالعات خانواده، علوم سیاسی، اقتصاد، مدیریت مالی، هتلداری، علوم ورزشی، گردشگری، مدیریت اموربانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت صنعتی اشاره کرد.

در هر صورت قبولی در کد رشته های انسانی و توجه به آینده شغلی رشته انسانی اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین باید برای اینکه آینده شغلی خود را در آینده تضمین کرد از نظر یک کارشناس در این زمینه بهره گرفت.

برای گرفتن مشاوره در زمینه کنکور انسانی و آینده شغلی کد رشته های آن میتوانید با کارشناسان ما در مرکز کنکور مشاور تماس حاصل فرمایید.

مشاورین ما در این مرکز همراه شما خواهند بود تا به بهترین وجه ممکن شما را یاری کنند.

تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

آخرین مقالات کنکور مشاور

مصوبه جدید کنکور 1403
قوانین جدید
nima

مصوبه جدید کنکور 1403

امروز 28 شهریور ماه 1402 اخبار جدیدی از مجلس در رابطه با مصوبه جدید کنکور 1403 منتشر شد. در این مصوبه شرایط کنکور 1403 و

بیشتر بخوانید »
منابع کنکور زبان 1403
دسته‌بندی نشده
nima

منابع کنکور زبان 1403

کنکور زبان جز کنکورهای شناوری است که تمام اشخاص دارای دیپلم نظام سالی واحدی و ترمی واحدی 12 ساله و همچنین تمام نظام جدید ها

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید