لوگو کنکور مشاور
لوگو کنکور مشاور

همین حالا وقت مشاوره خود را رزرو کنید 👈

آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی

چند سالی است که نهاد نظام مهندسی با همکاری چندین ارگان دیگر آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی را برگزار میکند.

که در آن چندین نفر از فارغ التحصیل‌های رشته‌های گوناگونی مثل معماری، عمران، ترافیک ،شهرسازی، مکانیک ، برق و غیره می‌توانند بعد از این که از مدت سه سال از گرفتن مدرک لیسانس شما گذشت و یا این که دو سال از کارشناسی ارشد و یک سال نیز از گرفتن دکتری گذشته باشد می‌توانید در آزمون نظام مهندسی شرکت کنید. 

حتی اگر در سربازی هستید می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و چنان‌چه در آزمون قبول شدید تا ۴ سال فرصت دارید تا برای گرفتن پرونده‌ی اشتغال به کار خود اقدام کنید.

تمام تلاش این سازمان این است که سطح کیفی را بالا ببرند و سطح دانش افراد را ارزشیابی کنند. چنان‌چه می‌خواهید میخواهید راجب آزمون اطلاعاتی کسب کنید همراه ما باشید.

هدف از آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی

خیلی از مهندس‌ها سال‌ها درس می‌خوانند اما تا پروانه‌ی اشتغال به کار را از نظام مهندسی دریافت نکنند گویی که چندین سال بیهوده درس خوانده‌اند زیرا هر مهندسی حتما باید در این سازمان عضو باشند و پروانه بگیرند.

پیشنهاد ما برای شما : منابع کنکور کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی

شما می‌توانید با ثبت نام در سازمان نظام مهندسی و هزینه‌ی عضویت را بپردازید اما اگر می‌خواهید پروانه‌ی اشتغال بگیرید و به وسیله‌ی آن به کار مشغول شوید باید در آزمون قبول شوید. 

لازم به ذکر است که شما حتی اگر به نیمی از سوال‌ها پاسخ درست بدهید قبول می‌شوید فقط حواستان باشد آزمون نمره‌ی منفی دارد و با سرعت و بدون فکر پاسخ ندهید زیرا هر سه پاسخ اشتباه یک پاسخ صحیح را از بین می‌برد.

تاریخ آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی چه زمانی است

آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی

آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی نیز با مسئولیت سازمان سنجش برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که این آزمون هر سال دو بار انجام می‌شود و معمولا در پایان هر شش ماه مثل شهریور و اسفند این آزمون برگزار می‌شود. شایان ذکر است که این آزمون در روزهای آخر هفته مثل پنج شنبه و جمعه انجام می‌شود.

معمولا کسی تاریخ دقیق این آزمون را نمی‌داند و این دو سال اخیر به خاطر کرونا به تعویق افتاده است و چند ماه بعد برگزار شد.

ثبت نام در آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی

آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی

اگر قصد شرکت در آزمون نظام مهندسی صنایع غذایی را دارید باید منابع این آزمون را با وقت بخوانید و در هر مبحثی مسلط باشید. اگر قصد شرکت در آزمون را دارید می‌توانید از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنید و اطلاعات خود را در فرم سایت وارد کنید .

هزینه‌ی شرکت در آزمون را نیز به صورت اینترنتی واریز کنید و یک کپی از این اطلاعات وارد شده بگیرید و در صورت داشتن مغایرت حتما آن را اصلاح کنید تا بعدها درد سر نشود و یک پرینت از آن بگیرید.

  قبل از آزمون نیز سازمان سنجش به شما اطلاع می‌دهد و می‌توانید کارت ورود به جلسه‌ی خود را تهیه کنید و در روز و ساعت مشخص در حوزه‌ی امتحانی حاضر شوید.

شایان ذکر است که بعد از قبولی باید یک سری مدارک را تحویل سازمان نظام مهندسی بدهید تا پروانه‌ی اشتغال به کار خود را تحویل بگیرید. این مدارک را در اسرع وقت به سازمان سنجش تحویل بدهید

  • دو قطعه عکس با زمینه سفید
  • کپی برابر با اصل از شناسنامه و کارت ملی
  • کپی برابر با اصل مدرک تحصیلی
  • شماره سریال قبولی در آزمون
تماس با کنکور مشاور

آخرین اخبار در کانال ایتا کنکور مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات کنکور مشاور

ظرفیت مازاد چیست
ظرفیا مازاد
nima

ظرفیت مازاد

اگر دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در زیر گروه های آزمایشی را با دقت مشاهده کرده باشید برای بعضی از دانشگاه ها در کد رشته

بیشتر بخوانید »
برای تماس با مشاور کلیک کنید